Seimo sesija

Antradienį Seimas baigė pavasario sesiją su trenksmu

Antradienį Seimas baigė pavasario sesiją su trenksmu. Skandalą sukėlė plenariniam posėdžiui pirmininkavęs pirmasis Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma ir žodžio paprašęs jo frakcijos kolega Andrius Vyšniauskas. Parlamento senbuviai sako, kad to Seimo istorijoje dar nebuvo buvę.

Paprastai plenarinių posėdžių pabaigoje laikas būna skiriamas parlamentarų pareiškimams jiems rūpima tema. Taip turėjo būti ir antradienį, prieš sugiedant himną.

Tačiau dėl posėdžio vedimo tvarkos pasisakęs konservatorius A. Vyšniauskas šiam klausimui paprašė... pertraukos iki kito posėdžio, kuris šiaip jau vyks tik rugsėjo 10-ąją ir visi pareiškimai bus praradę prasmę: nusenę.

J. Razma labai rimtu veidu paragino balsuoti dėl tokio pasiūlymo.

Už balsavo 63 seimūnai, prieš - 13, susilaikė 14.

„Labai aiškus balsavimas.

Aš pastebėsiu, kad buvo pertrauka klausimu Seimo narių pareiškimai, nes toks klausimas įrašytas, o ne dėl vieno konkretaus pareiškimo, kad taip nemanytų kiti pareiškėjai", - pakomentavo J. Razma.

Po tokio balsavimo replikos paprašė „darbietis" Andrius Mazuronis.

„Pirmąkart, kiek metų esu parlamente, girdžiu tokį žanrą - pertraukos ėmimas dėl Seimo narių pareiškimų.

Galite kokį nors Statuto straipsnį nurodyti, dar ką nors?

Ir kaip čia tie pareiškimai - iki rudens persikels? Ir svarbiausias klausimas, ar tokią praktiką galėsime taikyti ir ateityje, jeigu jau dabar padarome taip?

Dėl pareiškimų užsirašo ne tik tie Seimo nariai, dėl pareiškimų kartais užsirašo ir iš tos pusės Seimo narių, jų mes irgi ne visada norime klausyti.

Ar čia dabar taip bus ateityje ir kuo remiantis čia tas dalykas vyksta? Fokusas kažkoks.

Gal, gerbiamas pirmininke, Violetos paklauskite ar ko nors, stebuklai, nėra taip buvę - dėl Seimo narių pareiškimų pertrauka iki kito posėdžio", - stulbo A. Mazuronis.

Beje, J. Razma prisipažino, kad taip dar nėra buvę.

„Bet kas nors visada būna pirmą kartą", - pasišaipė J.Razma, o konservatorių pusėje pasigirdo pataikūniškas juokas.

„Vardanlietuvininkas" Kęstutis Mažeika akcentavo, kad pareiškimams buvo užsiregistravę vien opozicijos atstovai, todėl taip varžomos jos teisės ir spjaunama į demokratiją.

Bei pateikė taiklų pastebėjimą: „Turbūt, jeigu dabar kažkas iš valdančiųjų dar paprašytų pertraukos himno giedojimui, tai jūs irgi lygiai taip pat sakytumėte, kad giedosim rudenį".

Socialdemokratų frakcijos atstovė Dovilė Šakalienė pažadėjo, kad šis klausimas bus svarstomas Etikos ir procedūrų komisijoje.

„Nors iš principo pagal Statutą yra numatyta, kad bet kuriam Seimo posėdyje svarstomam klausimui galima imti pertrauką.

Šiuo atveju preliminariai tai tikrai neatrodo, kad turėtų būti problema, bet aš matau kitą problemą: man atrodo, kad visi turbūt yra labai pervargę.

Gal sugiedokime himną ir gal rudenį visi grįšime truputį geriau psichologiškai nusiteikę", - pasiūlė D.Šakalienė.

Kolegos jos raginimui pakluso - išklausę baigiamąją Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kalbą pavasario sesijos pabaigos proga, sugiedojo himną ir pradėjo daugiau nei du mėnesius truksiančias vienas iš dviejų ilgų atostogų metuose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder