APVA: artimiausiu metu į renovaciją žengs dar beveik 500 šalies daugiabučių

(1)

Trečiadienį, pasibaigus kvietimui atnaujinti daugiabučius, iš viso gauta arti 500 paraiškų, praneša Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų. Kadangi šie skaičiai ženkliai viršija numatytą 100 mln. eurų sumą, bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak APVA, jeigu po vertinimo liks projektų, neįtrauktų į einamaisiais metais finansuojamų renovacijos projektų sąrašą, bus sudarytas rezervinis sąrašas.

Skyrus papildomą finansavimą, visi rezerviniame sąraše esantys projektai gali būti perkelti į einamaisiais metais finansuojamų atnaujinimo projektų sąrašą, skelbiama pranešime.

Anot agentūros, vertinant kvietimo rezultatus atskirose savivaldybėse, matyti, jog beveik 30 proc. visų kvietimo paraiškų gauta iš trijų didžiųjų šalies miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.

Taip pat aktyvumu išsiskyrė Marijampolės, Tauragės rajono, Panevėžio, Mažeikių rajono, Alytaus, Palangos, Anykščių rajono savivaldybės.

Remiantis pirminiais vertinimais, didžioji dalis šio kvietimo daugiabučių po renovacijos planuoja pasiekti B energinio naudingumo klasę, keletas daugiabučių – A energinio naudingumo klasę, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Iš beveik 500 gautų paraiškų daugiau kaip 280 daugiabučių numatyta diegti atsinaujinančios energijos priemones – saulės elektrines ar šilumos siurblius, pažymi APVA.

„Pirmiausia džiugina faktas, kad per pusmetį trukusį kvietimą sulaukta beveik 500 paraiškų. Palyginimui, priešpaskutinio daugiau nei metus trukusio kvietimo metu buvo gauta virš 700 paraiškų.

Akivaizdu, jog šalies daugiabučių gyventojų noras atnaujinti savo daugiabutį ne tik neslūgsta, bet ir sparčiai auga“, – teigė APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorius Vytautas Vrubliauskas.

Pasak V. Vrubliausko, kitas svarbus šio kvietimo aspektas – didelis gyventojų susidomėjimas inovatyviomis energijos taupymo priemonėmis.

„Tai, jog net 60 proc. planuojamų atnaujinti daugiabučių numatytos alternatyvios energijos priemonės rodo, kad vis didesnė gyventojų dalis įvertina ne tik mažėjančias kainas už šildymą, bet ir svarų šių priemonių indėlį kovoje su klimato kaita“, – džiaugėsi jis.

Pasak APVA, vertinti paraiškas yra pradedama ketvirtadienį. Planuojama, kad iki šių metų liepos 14 d. visos paraiškos bus įvertintos ir sureitinguotos.

Iki šių metų spalio 2 d. APVA priima paraiškas daugiabučiams atnaujinti pagal vasario mėn. skelbtą kvietimą.

Pagrindinė šio kvietimo sąlyga – atnaujinus daugiabutį, pasiekti ne mažesnę kaip A pastato energinio naudingumo klasę ir šiluminės energijos sąnaudas sumažinti ne mažiau kaip 40 proc., praneša APVA.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder