Ar Palangos „Pušyno“ vietoje dėl VRM špygos pareigūnams neatsiras „savųjų“ kotedžiukai? (5)

Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija (VRM), kaip ir kitos šalyje pareigūnų reabilitacijos įstaigos, priverstos ieškotis komercinių ligonių, kad galėtų išsilaikyti. Kas paneigs, kad dėl lėšų trūkumo joms užsidarius arba/ir pakeitus statusą, jos nebus išparduotos? Ar jų vietoje neatsiras privačių statytojų kotedžiukai?

Archyvų nuotr.

Agnė Bilotaitė. BNS nuotr. 

Kaip skelbia Algirdas Stončaitis, buvęs Sauliaus Skvernelio Vyriausybės kancleris, Seimo narys, savo Facebook (Meta) paskyroje, šiuo metu VRM Medicinos centro Trakų filiale, Palangos „Pušyne“ ir Druskininkuose įsikūrusiame valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centre „Dainava“ (toliau – Reabilitacijos įstaigos) pareigūnai sudaro viso labo tik apie 25 procentus visų reabilitacijos paslaugas gaunančių asmenų. 

„Tokia situacija susidarė dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VRM) vadovų požiūrio neskirti reikiamo finansavimo pareigūnų reabilitacijai.

Vien poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ yra pajėgus kasmet suteikti reabilitacijos kursą 3000 statutinių pareigūnų, tačiau VRM kasmet skiria lėšas viso labo tik apie 150 pareigūnų reabilitacijai,“ – sako A. Stončaitis.

„Ar jie to nenusipelno? Ar tikrai geriau galimai  saviškiams parduoti patrauklias vietas Palangoje, Druskininkuose, Trakuose?" – retoriškai klausia buvęs Vyriausybės kancleris.

Anot jo, jau šiandien Palangos „Pušyne“  pagal skiriamą VRM finansavimą reabilitacijos paslaugoms gauti yra užsirezervavę 228 pareigūnai, o 155 pareigūnai, turintys siuntimus reabilitacijai, šias paslaugas rezervavosi ir turės galimybę gauti tik 2023 metais.

„Ar pareigūnai to nenusipelno? Ar valstybė neišgali? Ar Vidaus reikalų ministrei griauti esamą galimybę pareigūnams gauti reabilitacijos paslaugas yra racionalus sprendimas?

Ar toks sprendimas nėra viso labo žaidimas interesais, kai norima saviems sudaryti galimybes privatizuoti patraukliose vietose esamas Reabilitacijos įstaigas?

Ar jau pamiršome, kad būtent visi VRM pavaldūs pareigūnai užtikrino Lietuvoje paskelbto karantino dėl COVID-19 ligos ribojimų kontrolę?

Ar nematome visų pareigūnų alinančio darbo prie Valstybės sienos, Gerbiama Premjere, ar naikinimas ir griovimas yra Jūsų kelias?“ – klausia Seimo narys. 

Pasak jį, vidaus statutinė tarnyba – tai pareigūnų pastovus stresas, kurį sąlygoja visuomeninio statuso, sistemingos ir pastovios rizikos, pasiaukojimo visuomenei reikalaujantis darbo pobūdis, kasdieninių kontaktų su situacijomis, keliančiomis didžiulę psichologinę įtampą, stresas, didesnės nei įprastai, kartais mirtinos, traumos. 

„Net ir užbaigę vidaus tarnybą ir išėję į pensiją, pareigūnai jaučia socialinę atskirtį ir yra labiau socialiai pažeidžiami. Paminėti vidaus tarnybos socialiniai padariniai įtakoja ir pareigūnų šeimas, ypač vaikus,“ – pastebi A. Stončaitis.

„Dėl šių socialinių padarinių pareigūnams praktiškai visame pasaulyje teikiamos atitinkamos socialinės garantijos. Dėl finansavimo trūkumo pasinaudoti minėtų reabilitacijos įstaigų siūlomomis paslaugomis dažnai pareigūnams reabilitacija suteikiama tik po poros metų.

Manytina, kad priėmus sprendimą pareigūną siųsti medicininei reabilitacijai, ji turėtų būti suteikiama kaip įmanoma greičiau, kitu atveju ji netenka prasmės,“ – sako S. Skvernelio Vyriausybės kancleris.

Anot jo, šiandien, be jokių papildomų investicijų į minėtų reabilitacijos įstaigų infrastruktūrą, yra visos galimybės su minimaliais resursais užtikrinti, kad bent kas 4-5 metus visi vidaus sistemos pareigūnai turėtų galimybę gauti reabilitacijos kursą minėtose reabilitacijos įstaigose. 

„Deja, dabar šios reabilitacijos įstaigos priverstos ieškoti komercinių ligonių, kad galėtų išsilaikyti,“ – pabrėžia A. Stončaitis.

Jo kritikos strėlės sminga į premjerę Ingridą Šimonytę.

„Gerbiama premjere, ar naikinimas ir griovimas yra jūsų kelias? Ir labai ciniškai skamba jūsų atsakymas į mano paklausimą: „Aš moku skaičiuoti ir kiek tų pareigūnų tose reabilitacijos įstaigose...“Jų, gerbiama premjere, yra tiek, kiek skiriate finansavimo....kuris atrodo tiesiog varganai,“ – sako A. Stončaitis.

„Mano siūlymas labai paprastas – be cento į infrastruktūrą su 4-5 milijonais eurų kasmet padėkime pareigūnams.

Ar jie to nenusipelno? Ar tikrai geriau galimai  saviškiams parduoti patrauklias vietas Palangoje, Druskininkuose, Trakuose?

Neapgaudinėkime pareigūnų, kad neva jie gali reabilitacijos paslaugas pirkti rinkoje,“ – sako jis.

Jis siūlo priimti sprendimą skirti lėšų Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų reabilitacijos paslaugų teikimo užtikrinimui, pilnai tenkinant šių paslaugų teikimo poreikį medicininės reabilitacijos, prevencinės, psichologinės reabilitacijos, sveikatos grąžinamojo ir kitose reabilitacijos paslaugų srityse.

Archyvų nuotr.

Raktažodžiai
Stončaitis susirūpino savo draugu, Pušyno direktorium-ex.ledų pardavėju. Poilsio namai baigiami nustekenti, todėl reikia valstybės injekcijų, kad gelbėti padėtį, į pagalbą pasitelkiami smulkūs seimo nariai, buve vrm darbuotojai. Graudu.
Cha cha cha, 2021-11-29 14:30
Nelabai suprantu ką bendro turi vidaus reikalų ministerija su gydymu, tai gal visos ministerijos tegul įsisteigia sanatorijas savo srities darbuotojams. Manau seniai Pušyno sanatorija turėjo būti perduota Sveikatos apsaugos ministerijai.
Pajuris, 2021-11-29 13:17
Valstybė turi savo sanatorijas, pirtis, VIP pirtis, visokių NT objektų Palangoje,Neringoje, visur,,,kad galėtų partiniai savo renginius pravesti, pailsėti, kad tik privilegijų daugiau turėtų,,,,na po galais niekas čia toje Lt nesikeičia...
Kaip rusų laikais, 2021-11-29 06:18
Sidebar placeholder