Aušrinė Armonaitė

Aušrinė Armonaitė Berlyne susitiks su inovatyvių vokiečių įmonių atstovais

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė lankosi Berlyne, kur susitiks su inovatyvių Vokietijos įmonių atstovais ir dalyvaus konferencijoje „Ekonomikos diena 2024“.

„Praėjusiais metais Vokietija buvo antroji mūsų šalies prekybos partnerė ir viena didžiųjų investuotojų. Vis daugiau vokiečių įmonių atranda Lietuvą ir plečia čia savo veiklą, kurdamos darbo vietas ir prisidėdamos prie mūsų ekonomikos augimo. Lietuvoje veikia per 500 vokiečių kapitalo įmonių, kuriose dirba daugiau nei 24 tūkst. darbuotojų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.  

Konferencija „Ekonomikos diena 2024“ kasmet pritraukia apie 6 tūkst. dalyvių iš visos Vokietijos. Joje A. Armonaitė kartu su Vokietijos švietimo ir mokslinių tyrimų ministre Bettina Stark-Watzinger dalyvaus diskusijoje apie inovacijų skatinimą ir jų daromą įtaką ekonomikos vystymuisi.

Vizito metu ministrė taip pat dalyvaus susitikimuose su inovatyvių įmonių atstovais, tarp jų gynybos pramonės, dirbtinio intelekto sprendimų, finansinių technologijų, programinės įrangos kūrimo, tokios kaip „Autodesk“, „Dynamit Nobel Defence“, „VECTED“, „N26“ ir kt. A. Armonaitė šioms įmonėms pristatys investavimo Lietuvoje galimybes.

Ministrė taip pat susitiks su Vokietijos kosmoso bendrovės „OHB SE“ atstovais. „OHB“ yra viena pirmaujančių kosmoso ir technologijų įmonių Europoje. Susitikimo metu bus aptartos bendradarbiavimo plėtojant kosmoso technologijas galimybės. Šios įmonės vadovas Marco Fuchsas šiemet pavasarį lankėsi Lietuvoje ir susipažino su mūsų šalies investicine aplinka.

Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos prekybos partnerių. 2023 m. prekybos apyvarta tarp abiejų šalių siekė 9,24 mlrd. eurų, Lietuvos eksportas į Vokietiją – 3,06 mlrd. eurų, o importas iš Vokietijos – 6,17 mlrd. eurų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder