Autobuse keleivius šokiravęs konfliktas tarp senjorių: „rusėms“ liepta vykti iš Lietuvos

Trečiadienį apie 10 val. viename iš sostinės viešojo transporto autobusų įvyko konfliktas, šokiravęs šio autobuso keleivius – dvi pagyvenusios moterys buvo užsipultos dėl to, kad tarpusavyje kalbėjosi rusų kalba, joms „siūlyta“ išvykti iš Lietuvos.

 

 

Toks konfliktas įvyko ne visai sausakimšame, tačiau nemažai keleivių vežusiame 4G greitajame autobuse, važiavusiame Konstitucijos prospektu.

Lietuviai kartais pašiepia ar piktinasi rusakalbiais, kurie visą gyvenimą gyvena Lietuvoje, tačiau taip ir neišmoksta lietuvių kalbos.

Tikėtina, kad dėl karo Ukrainoje tokios nuotaikos galėjo paaštrėti.

Tačiau viena lietuviškai kalbanti moteris pabandė rusakalbes pamokyti ne visai korektiškomis priemonėmis.

Konfliktas kilo tarp dviejų pagyvenusių rusiškai kalbančių moterų ir vienos taip pat pagyvenusios keleivės, sėdėjusios greta, – pastarajai užkliuvo, kad pažįstamos kalbasi rusiškai, todėl ji kategoriškai pareiškė, kad šios turi kalbėti lietuviškai.

„Lietuvoje gyvenat, kalbėkit lietuviškai. [...] Ar žinot, kiek lietuvių buvo į Sibirą išvežta?“ – keleivėms aiškino moteris.

Pastarosios į tai atsakė skirtingai.

Viena pareiškė „nu ir gerai“, o kita rusiškai bandė paaiškinti, kad jos ne rusės.

Lietuvių kalbos gynėjos tokie atsakymai nepatenkino, ji ir toliau kurį laiką piktinosi, kad kalbama rusiškai, pareiškė, kad moterys, jei jau kalba svetima kalba, gali keliauti iš Lietuvos.

Rusakalbės dėl to lietuviškai kalbėti nepradėjo, tačiau akivaizdžiai jautėsi nesmagiai, tarpusavyje ėmė bendrauti tyliau.

Pastarojo reginio liudininkais tapo dalis autobuso keleivių, tačiau vargu ar kas kreipėsi į policiją.

Kaip portalą informavo Vilniaus AVPK Komunikacijos poskyrio darbuotoja Loreta Kairienė, kol kas nėra gauta pranešimų apie panašų įvykį.

alfa.lt

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder