Bagdonas sutiko supaprastinta tvarka atsisakyti teisinės neliečiamybės
„Ikiteisminio tyrimo duomenys, kurie pateikiami kreipimosi į Lietuvos Respublikos Seimą tekste leidžia pagrįstai manyti, kad Andrius Bagdonas (...), galimai piktnaudžiaudamas tarybos nario tarnybine padėtimi, klastodamas tikrus dokumentus ir juos panaudodamas (...) sumenkino tiek einamų pareigų prestižą, tiek ir institucijos, kurioje dirbo, autoritetą, sulaužė tarybos nario duotą priesaiką, pažemino bei diskreditavo valstybės tarnautojo ir valstybės politiko tarybos nario vardą, dėl ko savivaldybei ir valstybei padarė didelę neturtinę žalą“, – Seimo posėdžio metu teigė N. Grunskienė.
Savo ruožtu A. Bagdonas posėdžio metu pranešė sutinkantis teisinės neliečiamybės atsisakyti supaprastinta tvarka.
„Remiantis Seimo statutu prašau supaprastinta tvarka spręsti klausimą dėl mano neliečiamybės panaikinimo, nesudarant laikinosios Seimo komisijos“, – teigė parlamentaras.
Galimi nusikaltimai galėjo būti padaryti politikui einant Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas.
Generalinė prokurorė kreipimąsi dėl A. Bagdono teisinės neliečiamybės naikinimo Seimui išsiuntė trečiadienį. Politikui gali būti pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo ir t.t.
Generalinės prokurorės prašymas pateiktas įvertinus ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu, turimus duomenis ir nustatytas faktines aplinkybes, skelbia prokuratūra.
Pasak generalinės prokurorės, Neringos savivaldybės administracijai buvo padaryta taip pat ir turtinė 580,88 eurų dydžio žala.
„Šios išvados grindžiamos ikiteisiminio tyrimo duomenimis, apklausus specialiuoju liudytoju Andriu Bagdoną, kitus liudytojus, gavus Neringos savivaldybės administracijos bankų, degalinių, kitų juridinių asmenų pateiktus dokumentus, išanalizavus kitus šio ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis“, – teigė N. Grusnkienė
„Atlikus šiuos ir kitus tyrimo veiksmus buvo nustatyta, kad prie 5 Andriaus Bagdono, kaip tarybos nario, išlaidų ataskaitų buvo pridėti 13 degalų įsigijimo kvitų, pagal kuriuos už degalus buvo atsiskaityta kitų fizinių ar juridinių asmenų vardu išduotomis banko kortelėmis arba degalų kortelėmis ir šie degalai buvo sunaudoti juos įsigijusių asmenų reikmėms. Tai yra, nustatyta, kad pagal ataskaitose pateiktus degalų kvitus Andrius Bagdonas degalų neįsigijo, už juos pats nemokėjo ir degalai nebuvo panaudoti tarybos nario veikloje“, – sakė generalinė prokurorė.
Į Seimo narius kreipdamasi N. Grunskienė taip pat atkreipė dėmesį, kad A. Bagdonas dalį nepagrįstai išmokėtų parlamentinei veiklai skirtų lėšų grąžino į Neringos savivaldybės administracijos biudžetą.
„Prokurorams nustačius, kad nurodytu laikotarpiu Andriui Bagdonui, vadovaujantis jo pateiktais dokumentais apie patirtas išlaidas tarybos nario veiklai, buvo nepagrįstai išmokėta 4223,67 eurai. Andrius Bagdonas šią sumą grąžino į Neringos savivaldybės administracijos biudžetą pagal su juo sudarytos taikos sutarties sąlygas“, – informavo ji.
N. Grunskienė: tyrimuose dėl „čekučių“ figūruoja keletas Seimo narių
Vėliau N. Grunskienė patikino, kad tyrimuose dėl savivaldybės tarybos nario skirtų lėšų panaudojimo figūruoja keletas Seimo narių.
„Šiuo metu yra atliekami tyrimai dėl apie 500 savivaldybės narių, tarp kurių yra ir keletas Seimo narių, tačiau aš jų tikrai neįvardinsiu“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė N. Grunskienė.
Generalinio prokuroro pateiktas prašymas dėl Seimo nario asmens neliečiamybės panaikinimo yra nagrinėjimas ir sprendimas dėl to priimamas Seime, posėdžio metu.
Rašyti komentarą