„Didžiojo šeimų maršo“ rengėjų fiasko: rinkti parašai dėl T. V. Raskevičiaus nušalinimo – klastotė (14)

„Didžiojo šeimų maršo“ rengėjų rinkti parašai dėl Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Raškevičiaus nušalinimo nuo pareigų buvo klastojami. Apie tai praneša portalas lrt.lt. „Didžiojo šeimų maršo“ rengėjų fiasko: rinkti parašai dėl T. Raskevičiaus nušalinimo – klastotė.

Pasirašyti agitavę žmonės teigė, kad surinko bent 300 tūkstančių parašų, vis dėlto dalis jų buvo suklastoti. Kaip praneša lrt.lt, Edinburgo universitete studijuojantis Ignas Šakuras parašų rinkėjams nusiuntė iš viso 295 tūkstančius kompiuterio sugeneruotų vardų ir pavardžių, taip daręs todėl, kad norėjęs atskleisti saugumo spragas.

Jaunas vyras pateikė ir 214 tūkst. parašų. Atsitiktiniu būdu patikrinus maždaug 300 juose buvusių eilučių paaiškėjo, kad didžioji jų dalis sutampa su gautu netikrų vardų sąrašu. Kai kuriuose Seimą pasiekusiuose segtuvų lapuose nebuvo nė vieno realaus žmogaus parašo.

Įdomu, kad parašus rinkęs Raimondas Grinevičius šiuo metu organizuoja ir „Didijį šeimų maršą“, kuris turėtų vykti gegužės 15-ąją Vingio parke.

Kaip teigia rengėjai, jame turėtų dalyvauti bent 7 tūkst. žmonių. Tiesa, šis mitingas visuomenėje sulaukė daug neigiamos reakcijos, mat prie jo organizavimo prisideda ir radikaliais pasisakymais garsėjantys visuomenės veikėjai – anekdotų pasakotojas Artūras Orlauskas, politikas Petras Gražulis ir kt.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder