Ekstremalių situacijų komisija apžvelgs civilinės saugos sistemos būkę

Ekstremalių situacijų komisija apžvelgs civilinės saugos sistemos būkę

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) antradienį apžvelgs civilinės saugos sistemos būklę.

Komisijos nariams bus pristatyta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento 2021 metų civilinės saugos sistemos būklės apžvalga ir siūlymai ją gerinti, BNS informavo Vidaus reikalų ministerijoje.

Civilinės saugos įstatymas nustato, kad Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija ne rečiau kaip kartą per metus aptaria šalies civilinės saugos sistemos būklę, vertina valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų pasirengimą reaguoti į ekstremaliąsias situacijas ir imasi priemonių jam gerinti.

Civilinės saugos sistemai pernai teko net keli iššūkiai: tęsėsi valstybės lygio ekstremalioji situacija dėl COVID-19, nuo pernai liepos dėl masinio migrantų antplūdžio iš Baltarusijos paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija. 

Tęsiantis migracijos krizei pernai lapkritį pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje šalies pasienyje paskelbta nepaprastoji padėtis, ji galiojo iki sausio vidurio.

Šių metų vasario 24-ąją šis specialus režimas vėl grąžintas dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje ir buvo taikomas visoje šalyje, nuo rugsėjo vidurio – tik pasienyje. 

Vertinant grėsmes, ministerija šiemet įpareigojo savivaldybes įrengti priedangas gyventojams ar pritaikyti tam turimas patalpas, rugpjūčio pradžioje tokių priedangų buvo apie 1,8 tūkstančio.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder