Festivalis kviečia į vidurnakčio koncertus Nidoje

Pasiklausyti muzikos naktyje liepos 2-8 dienomis Nidoje kvies muzikos festivalis „N žemė“. Pasak festivalio organizatorių, tai nebus triukšmingi muzikiniai pasirodymai. Atvirkščiai - muzikinė programa ir atlikėjai kurs intymią muzikinę atmosferą, leisiančią patirti naujus pojūčius.

Pasak festivalio vadovo Mindaugo Bačkaus, solo koncertai prasidės lygiai vidurnaktį, į Nidą nusileidus nakčiai, kai viskas tarsi prityla, mažos erdvės dar labiau susitraukia, o atlikėjo buvimas šalia atrodo ypač artimas. Neįprasti „Vidurnakčio solo“ koncertai pakvies muzikos klausytojus į Nidos švyturį, Nidos katalikų bažnyčią, o pirmajam koncertui pasimatymas skiriamas „Agilos“ statybvietėje, pratęsiant idėją drauge kurti kultūrą nuo pamatų.

„Dažnai galvodavau, kad jei programoje bus daug įspūdingų kolektyvų ar netikėtų programinių sprendimų, tai turėtų intriguoti ir daryti įspūdį publikai. Tačiau mano dideliam nustebimui klausytojai visiškai vienodai reaguoja ir į orkestrus, chorus, ir į pavienius atlikėjus. Taigi forma ne tiek svarbu, masiškumas taip pat. Todėl šiemet mano raktiniai žodžiai yra turinys ir artumas. Nekantrauju išbandyti skirtingas lokacijas bei ypatingą koncertų laiką - vidurnaktį“, - sako muzikos festivalio „N žemė“ meno vadovas, violončelininkas M. Bačkus.

Visa festivalio programa pavadinta „Vidurnakčio solo“, tačiau kiekvienas koncertas kurs individualią nakties muzikinę atmosferą. Festivalį pradės fortepijono virtuozas Petras Geniušas su rečitalio programa „Iš pasąmonės saugyklų“.

„Šiame koncerte sujungiu du muzikavimo būdus - užrašytos muzikos atlikimą ir improvizaciją. Pianisto atminties saugyklose yra begalybė muzikos: išmoktos mintinai, girdėtos, analizuotos. Improvizuodamas įžengiu į tą pusiau sąmoningą, pusiau lyg sapne besifermentuojančią muzikinę terpę ir leidžiuosi nešamas intuicijos, kartais pats nustebdamas, ką ten aptikau“, - apie programą pasakoja P. Geniušas.

P. Geniušas kiekvieną vasarą atvyksta koncertuoti į Kuršių neriją, tačiau šį kartą „Agilos“ statybvietėje vyks vienintelis šios vasaros pianisto pasirodymas. Pasak P. Geniušo, vidurnaktis labai geras metas klausytis muzikos.

Atidarymo koncerte liepos 2 d. klausytojų laukia ir maloni staigmena. Festivalio rengėjai tęsia prieš dvejus metus gimusį muzikinį performansą, tuomet vykusį ant Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ pamatų. Šiemet festivalio organizatoriai kviečia prie beveik užbaigto kultūros pastato paklausyti „užaugusio“ M. Ravelio „Bolero“, kurį atliks netikėtas muzikų ansamblis - pianistai P. Geniušas ir Rokas Zubovas, bei Kęstučio Jakeliūno vadovaujamas vokalinis ansamblis „Acusto“ iš Kauno. Išgirsime labai originalią „Bolero“ versiją fortepijonui keturiomis rankomis ir chorui.

Visą savaitę vidurnaktį į Nidos švyturį kvies išskirtiniai koncertai, muzikiniai solo vakarai su violončelininku Justu Kulikausku, multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu, muzikinių meditacijų meistru Vytautu Sriubikiu, arfininke Gabriele Ašmontaite-Bačkuviene ir dainininke Rasa Serra, kuri paskutinį festivalio vakarą, liepos 8 dieną, ant Urbo kalno atliks Klaipėdos krašto dainas.

Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, kaip ir kasmet, muzikos festivalis „N žemė“ kvies klausytojus į Nidos katalikų bažnyčią, kur Roko ir Sonatos Zubovų fortepijoninis duetas atliks netikėtą, du epochinius dvidešimtojo amžiaus pradžios simfoninius kūrinius jungiančią muzikinę programą. „Skambanti spalvų “Jūra„. Čiurlionis ir Debussy“ adaptuota vienam fortepijonui keturioms rankoms.

Pasak pianisto R. Zubovo, 2022 metais du monumentalūs dvidešimtojo amžiaus pradžios kūriniai pirmą kartą gyvai skambės vienoje programoje, taip atskleidžiant dviejų dvidešimtojo amžiaus pradžios genijų kūrybinių siekių ir idėjų giminingumą, bei pabrėžiant pasaulinį kultūros kontekstą, kuriame kūrė Čiurlionis.

Čiurlionis ir Debussy pradėjo kurti savo didžiuosius jūrai skirtus opusus tais pačiais 1903 metais. Debussy „Tris eskizus simfoniniam orkestrui “Jūra„ (“La mer") pabaigė 1905 metais. Tais pačiais metais kūrinys buvo atliktas Paryžiuje. Siekdamas, kad su kūriniu galėtų susipažinti kuo platesnis muzikos mylėtojų ratas, kompozitorius taip pat 1905 metais parengė ir publikavo kūrinio transkripciją vienam fortepijonui keturioms rankoms.

Čiurlionis savo monumentaliąją simfoninę poemą „Jūra“ užbaigė 1907 metais, tačiau kūrinys buvo atliktas tik 1936 metais. Čiurlionio „Jūros“ pritaikymą fortepijonui keturioms rankoms jau po autoriaus mirties, apie 1925 metus, parengė jauniausioji kompozitoriaus sesuo Jadvyga Čiurlionytė. Transkripcija, iki šiol egzistuojanti tik rankraščio forma, šiai programai yra šifruojama, redaguojama ir rengiama pirmajam koncertiniam atlikimui.

Festivalį „N žemė“ iš dalies finansuoja Neringos savivaldybė. Partneriai: Nidos KTIC „Agila“, Neringos muziejai, Neringos meno mokykla, Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras, Šeiko šokio teatras.

***

Startuoja dešimtasis jaunųjų vokalistų festivalis-konkursas „Baltic Voice 2022”

JUBILIEJINIS. Jau dešimtąjį kartą „Baltic voice“ džiugins Juodkrantės kurorto svečius ir gyventojus.
JUBILIEJINIS. Jau dešimtąjį kartą „Baltic voice“ džiugins Juodkrantės kurorto svečius ir gyventojus.

Ši vasara Juodkrantei bei visam festivaliui „Baltic Voice“ - išskirtinė, nes jau dešimtą kartą iš eilės į nuostabų Kuršių nerijos kurortą susirinks geriausi vokalistai iš Lietuvos bei kitų pasaulio šalių. Savo veiklos dešimtmetį švenčiantis festivalis kaip ir kiekvienais metais stebins klausytojus profesionaliais vokalistais bei nuostabia muzika.

Dešimt metų, atrodytų, ne toks ir ilgas laiko tarpas, bet vokalistų festivaliui tai didžiulis laikotarpis, nes per jį spėjo užaugti jau ne viena vokalistų karta, džiuginanti žiūrovus ne tik tarptautinėje „Baltic Voice“ scenoje, bet ir kitose Lietuvos ar užsienio šalių scenose. Festivalyje jau dalyvavo per 1 500 vokalistų iš daugiau nei trisdešimties pasaulio šalių. Scenoje savo pasirodymus surengė jaunimas iš Lietuvos, Albanijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Maltos, Vokietijos ir Ukrainos. Nors dauguma vokalistų visiškai nejaučia baimės ir jaudulio dainuodami prieš didžiulę auditoriją, bet ne vienam būtent „Baltic Voice“ scena padėjo tvirtus pagrindus tolesnei karjerai.

Kiekvienas dalyvis drąsiai pasakytų, jog tai nėra tiesiog paprastas koncertas. Net tris dienas vykstančio festivalio metu dainininkai nuo 6 iki 29 metų varžosi solistų bei ansamblių kategorijose, o jaunuosius vokalistus vertina tarptautinė komisija, sudaryta iš vokalo mokytojų, dainininkų, kompozitorių bei muzikos vadybininkų. Tad „Baltic Voice“ scena tampa ne tik puiki proga parodyti savo sugebėjimus, bet taip pat gauti vertingų pamokų ir patarimų iš jau patyrusių vokalistų.

Tad dešimtąjį gimtadienį švenčiantis „Baltic Voice“ ir vėl liepos 2-4 dienomis džiugins Juodkrantės kurorto gyventojų ir svečių širdis, stebins savo pasirodymais, kurie vyks Juodkrantės Liudviko Rėzos centro vasaros estradoje adresu L. Rėzos g. 54. Kurios šalies vokalistai laimės aukščiausius apdovanojimus - lieka mįslė net ir tarptautinei komisijai, bet ką tikrai žinome - įspūdingų pasirodymų ir sveikos bei gražios konkurencijos netrūks iki pat festivalio uždarymo koncerto.

Liepos 2 d. 10 val. festivalio atidarymas;

Liepos 3 d. 10 val. antros dainos konkursas;

Liepos 4 d. 17 val. laureatų koncertas, festivalio uždarymas.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Neringos savivaldybė, UAB ,,Justepa„, AB “ORLEN Lietuva".

Daugiau informacijos: http://www.balticvoicecontest.com/

***

Vasaros sezono jogos užsiėmimai Nidoje ir Juodkrantėje

Vasaros sezono metu jogos užsiėmimai vyksta centriniuose Nidos ir Juodkrantės paplūdimiuose, esant vėjuotam orui - pliažo zonoje kopose. Jogos užsiėmimų tvarkaraštis: * rytais darbo ir poilsio dienomis nuo 8.00 iki 9.00 val.; * vakarais tik darbo dienomis nuo 19.00 iki 19.45 val. Užsiėmimai vyks iki rugpjūčio 25 d. Visi užsiėmimai nemokami. Užsiėmimus organizuoja Neringos savivaldybės administracija ir Lietuvos jogos asociacija. Informacija tel./faks. +370 37 222 278, mob. +370 699 41 313, el. paštu [email protected], www.kjs.lt.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder