G. Nausėda: prezidentūra dalyvavo ir dalyvaus diskusijose dėl partnerystės įteisinimo (1)

Prezidentūra dalyvavo diskusijose dėl partnerystės įteisinimo ir dalyvaus, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vylėsi, kad Partnerystės įstatymo projektas rudenį grįš į Seimo salę, bet akcentavo, jog tam reikia atlikti paruošiamąjį darbą.

„Taip, mes iš tikrųjų dalyvavome šitose diskusijose, kurios yra prasidėjusios dėl Partnerystės įstatymo.

Mano patarėjai buvo susitikę tiek su Laisvės partijos atstovais, tiek su Bažnyčios atstovais, norėdami išgirsti nuomones, realią situaciją, pajusti realią temperatūrą“, – trečiadienį po susitikimo su Seimo valdyba žurnalistams sakė G. Nausėda.

Jis teigė, kad šie susitikimai bus tęsiami.

„Galimas dalykas, kad tai taps labai gera prielaida grįžti prie šio klausimo vėlesniame etape ir vis dėlto rasti bendrą sutarimą, kurio šiandien, kaip puikiai žinote, visuomenėje nėra“, – sakė prezidentas.

„Aš visada pasisakiau už tai, kad bendro gyvenimo sureguliavimo aspektas lieka svarbus, turime su šituo klausimu toliau dirbti, bet turime tai daryti laikydamiesi Lietuvos Respublikos Konstitucijos“, – tvirtino jis.

Seimo pirmininkė apgailestavo, kad iki šiol Lietuvoje nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei tos pačios lyties asmenų partnerystė.

„Tai klausimas, kurį, mano galva, jau senokai reikėjo išspręsti, bet, kaip moko patirtis, eiti į Seimo darbotvarkę su šiuo klausimu būtina tada, kai esame tvirtai įsitikinę, jog bus pakankamas palaikymas.

Štai čia dar ir reikia padaryti nemažai paruošiamojo darbo“, – sakė ji.

Parlamento vadovė vylėsi, kad klausimas rudenį grįš į posėdžių salę.

„Tikiuosi, kad bus, bet paruošiamasis darbas dar turi būti padarytas, nes tai yra tas atvejis, kai tikslo galima siekti garsiai arba rezultatyviai.

Kol kas daugiau buvo, deja, dėl įvairių priežasčių triukšmo negu rezultato“, – kalbėjo ji.

Seimas pavasarį dviejų balsų persvara atmetė įstatymą, kuriuo būtų įvesta lyčiai neutrali partnerystė.

Projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, ją apibrėžiant kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Prezidentas Gitanas Nausėda prisipažino, kad būtų nepasirašęs tokio Partnerystės įstatymo, koks jis buvo pateiktas Seime, nes jame santuokos ir partnerystės apibrėžimo beveik vienodas.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

neaisku su kuo diskutuojama ar patys su savimi ar su angelais ??? jei niekas nediskutuoja ir net nebando diskutuoti su Lietuvos pilieciais .Geraiausias ir Tesingiausias si nesuispratima ir ginca isspresti pravesti REFERENDUMA !!! o ne kalusti tu ir nesiklausyti tu kurie yra isipareigoje uz pinigus ta istatyma igyvendinti ir neklausti tu kurie suinteresuiti teigiamu sprendimu. Reikia atsiklausti visos TAUTOS , jei kaip skelbiate ,kad Lietuva yra Teisine ir Demokratine valstybe tai tuomet ir elkites Teisiskai ir Demokratiskai ,o ne kaip A.Lukosenkos rezimas ......Reikia isiklausyti i visos Tautos balsa ir nuomone .....
Neisku su kuo, 2021-09-08 14:52
Sidebar placeholder