Gabrielius Landsbergis

Gabrielius Landsbergis: ketinu palaikyti narkotikų dekriminalizavimo projektą (4)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako ketinantis palaikyti valdančiosios koalicijos partnerių iš Laisvės frakcijos iniciatyvą dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, kuri ketvirtadienį Seime pasieks svarstymo stadiją.

„Aš ketinu palaikyti. Ir dėl to, kad tai yra svarbus klausimas mūsų koalicijos partneriams, tai yra jų programinė nuostata, kuriai jie tikrai deda daug pastangų, kad įgyvendintų. Manau, kad tai reikia girdėti. Ir dėl to, kad esu didele dalimi įtikintas jų argumentų“, – Seime atsakinėdamas į žurnalistų klausimus teigė G. Landsbergis.

Politikas pabrėžia, kad šiomis pataisomis tiesiog būtų grįžtama prie anksčiau šalyje galiojusių administracinių sankcijų, kurios praėjusioje kadencijoje buvo perkeltos į Baudžiamąjį kodeksą.

„Mes, priimdami šias pataisas, situaciją grąžintume į 2017 metus. Vėlgi nuogąstaujantiems, kad čia dabar situacija pablogėtų iš esmės, galima sakyti, jog situacija nuo 2017 metų, perkėlus nuostatas į Baudžiamąjį kodeksą iš esmės prastėjo, o ne taisėsi. Tai reiškia, kad nelabai suveikė tos nuostatos, kurios dabar ketinamos atitaisyti“, – aiškino jis.

Tačiau konservatorių lyderis sutiko, kad projekte numatytos baudos yra per mažos.

„Dėl piniginių baudų turėjome ilgą diskusiją, mūsų kolegos yra registravę tam tikras pataisas, aš manau, kad jas bus galima palaikyti“, – tvirtino G. Landsbergis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje svarstymo stadiją turėtų pasiekti vienas iš valdančiosios Laisvės frakcijos prioritetinių klausimų – mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektas. Laisvės frakcijos narės M. Danielės inicijuotos pataisos, kuriomis siekiama perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), jau yra įveikusios pateikimo stadiją ir po diskusijų su ekspertais buvo apsvarstytos visuose šio klausimo svarstymui paskirtuose komitetuose.

Projektą inicijavusi M. Danielė mano, kad jos inicijuotame mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projekte numatytos baudos yra per didelės. Po to, kai pataisas apsvarstė Teisės ir teisėtvarkos komitetas, numatyta, kad už pirmą nusižengimą būtų skiriama bauda nuo 30 iki 250 eurų, o už pakartotinį nusižengimą – nuo 250 iki 400 eurų.

Dinastijos atstovas. Moralės nedaug... Nelinkiu, kad šito anūko atžalos pamėgtų narkotikus
Atgrasus, 2021-10-14 18:34
Būtinai aplamai užmiršti šią idėją kaip narko legalizavimas. Užtenka kad girti vaiiruoja. Netrūksta dar ir apkvaitusiu
Rasai, 2021-10-14 15:52
Būtina atskirti kanapes nuo cheminių narkotikų ir medic. kanapes legalizuoti tik med. tikslams.
Rasa, 2021-10-14 14:36
Sidebar placeholder