Galimybių pasas savivaldybėms užkraus rūpesčių

Pirmadienį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kartu su Sveikatos apsaugos ministerija organizavo galimybių paso pristatymą. Jame dalyvavęs Klaipėdos miesto meras tikino, jog galimybių pasas savivaldybėms užkraus nemažų rūpesčių.

Praėjusią savaitę Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotai galimybių paso koncepcijai pritarė Vyriausybė. Tad gegužės 24 dieną Lietuvoje jau įsigalios galimybių pasas, kuris leis verslams dirbti didesniu pajėgumu, o žmonėms naudotis platesniu paslaugų ratu.

„Galimybių pasas turėtų atverti labai daug galimybių, tačiau svarbiausia yra ne vien tik džiaugsmas tiems, kam galimybės bus atvertos, bet ir atsakomybė tiems, kurie tų galimybių atvėrimą turės užtikrinti, kalbu apie testavimo pajėgumus, specialistus, kurie tai turės užtikrinti“, - pasakojo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Galimybių pasas - tai asmeniui suteikiamas QR kodas telefone, kurį gaus žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Šį kodą bus galima ir atsispausdinti.

Galimybių pasas bus suteikiamas ir turint ne anksčiau nei prieš 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, atliktą PGR tyrimą ar antigeno testą ir gautą neigiamą atsakymą.

„Testą bus galima atlikti mobiliame testavimo punkte, tad klausimas, kaip nepaskandinti mobilaus punkto, nes išlieka pirmiausia testavimo prioritetas žmonių, turinčių tam tikrus simptomus, arba žmonių, kuriems pagal profesijas ar pagal rizikos grupes yra privalomas testavimas, o galimybių pasui būtų tik antrasis ar trečiasis prioritetas“, - tikino V. Grubliauskas.

Siekiant užtikrinti, kad galimybę naudotis pasu turėtų visi žmonės, testus kompensuos valstybė. Norintys greičiau atlikti testą, galės pasinaudoti ir mokamomis paslaugomis. O dirbantieji mobiliuose punktuose bus motyvuojami priedais.

"Natūralu, kad savivaldybėms tekstų sudarinėti eiles, kas po ko ir kada registruojasi testavimuisi.

Čia kyla iššūkių, nes mūsų testavimo punktai ir dabar dirba gana nemažomis apkrovomis. Galimybių pasas savivaldybėms užkrauna nemažus rūpesčius ir atsakomybę. Nors buvo kalbama ir apie tam tikro finansinio suinteresuotumo ir skatinimo mechanizmą, 60 proc. priedų testavime dirbantiems specialistams, bet visų pirma reikia turėti kam tuos priedus mokėti", - dėstė uostamiesčio meras.

Informacija

Galimybių pasą turinčius žmones viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, lošimo namai ir barai, išskyrus naktinius klubus, galės aptarnauti viduje. Taip pat nuo gegužės 24 d. įsigaliojus šiam pasui, bus galima rengti iki 500 žiūrovų turinčius renginius tiek uždarose, tiek atvirose vietose. Uždarose patalpose vyksiančių renginių metu žiūrovai privalėtų užimti ne daugiau kaip 75 procentus sėdimų vietų. Galimybių pasas panaikins ribojimus asmeninėse šventėse dalyvaujančių žmonių skaičiui. Su šiuo pasu patalpas asmeninėms šventėms taip pat galės nuomotis neribotas asmeninės šventės dalyvių skaičius. Galimybių paso dėka bus galima teikti ir įvairias laisvalaikio pramogas tiek atviroje erdvėje, pvz., plaukiojimą pramoginiais laivais, tiek uždaroje patalpoje, pvz., biliardą ar boulingą. Turint galimybių pasą, apgyvendinimo įstaigose viename kambaryje bus galima apgyvendinti ne tik tos pačios šeimos narius.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder