Ingrida Šimonytė

Galimybių paso atšaukti Vyriausybė kol kas neplanuoja

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Vyriausybė artimiausiu metu neplanuoja atsisakyti galimybių paso. Nors premjerė pažymi, kad daugelis naujų atvejų patvirtinami jauniems žmonėms, kuriems rizika sunkiai sirgti ar mirti nuo COVID-19 yra kur kas mažesnė, tačiau situacija, jos vertinimu, nėra gera.

„Kol kas galimybių paso atšaukimo planų Vyriausybė neturi. Epidemiologinė situacija išlieka pakankamai sudėtinga. Nors, žinoma, yra daug niuansų, kuriuos reikia turėti mintyje. Turbūt trečdalis naujai nustatomų atvejų yra vaikai ir paaugliai iki 18 metų. Tai yra truputėlį kitas rizikos kontingentas atsirasti ligoninėse negu kad pagyvenusiems žmonėms“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, nors ligoninių užimtumas atsižvelgiant į naujų atvejų skaičių nėra toks aukštas, koks buvo praėjusiais metais, tačiau epidemiologinė situacija apie galimus COVID-19 valdymo priemonių pakeitimus galvoti neleidžia.

„Matome, kad ligoninių užimtumas prie to paties atvejų skaičiaus nėra toks intensyvus, koks buvo gruodžio pradžioje. Tai leidžia šiek tiek ramiau žvelgti į situaciją, bet situacija toli gražu nėra gera, todėl kažkokių pakeitimų Vyriausybė artimiausiu metu neplanuoja“, – aiškino I. Šimonytė.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje praėjusią parą koronaviruso infekcija patvirtinta 2493 žmonėms, mirė 17 žmonių.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder