Gynybos pramonės apdovanojimai: metų gaminys – dronas „Širšė“, metų lyderis – Laurynas Kasčiūnas
(2)Pirmadienį Vilniuje vykusioje ceremonijoje gynybos ir saugumo sektoriaus atstovai įvertinti dvylikoje nominacijų.
Metų gaminiu išrinktas žvalgybinis bepilotis orlaivis „Hornet XR“ („Širšė“). Anot apdovanojimus organizuojančios Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA), „Hornet XR“ aktyviai naudojamas koviniuose veiksmuose Ukrainoje ir gavęs puikų įvertinimą iš Ukrainos karinių pajėgų.
Apdovanojimas įteiktas „Širšės“ gamintojams – bendrovei „Granta Autonomy“.
Metų gynybos lyderiu išrinktas L. Kasčiūnas. Anot asociacijos, įvertinimas skirtas už lyderystę, formuojant Lietuvos gynybos ir saugumo politiką.
Metų įmone apdovanojimuose išrinkta „NT Service“.
„Bepiločių skraidyklių blokavimo sistemas kurianti Lietuvos įmonė sėkmingai dirba tiek vidaus, tiek NATO ir asocijuotų šalių rinkose“, – rašoma LGSPA pranešime.
„NT Service“ gynybos produktai yra įtraukti į jungtinį NATO naudojamų produktų katalogą, nuo Rusijos karinės invazijos pradžios įmonė padeda Ukrainai.
Kategorijoje „Daugiau nei verslas“ apdovanojimas skirtas įmonės „RSI Europe“, gaminančios FPV dronus „Špokas“ bei nuotolinio sprogmenų detonavimo sistemas „RISE-1“, vadovui Tomui Milašauskui.
Jis, anot LGSPA, prie valstybės saugumo stiprinimo prisideda net tik tiesioginiu darbu versle, bet ir pilietinėmis iniciatyvomis.
Metų eksporto lyderiu paskelbta Giraitės ginkluotės gamykla.
Didžiausia karinės ir civilinės amunicijos gamybos įmonė Baltijos šalyse įvertinta už reikšmingą indėlį Lietuvos gynybos produktų ir paslaugų eksporto rinkoje, stiprinant šalies įvaizdį tarptautiniu mastu.
Metų inovatoriumi tapo gynybos ir dvejopos paskirties technologijų bendrovė „Unmanned Defense Systems“.
„Įmonė yra stipri aukštųjų technologijų karinių bepiločių kūrėja, garsinanti Lietuvos vardą. Apdovanojimas skirtas už inovacijas ir naujų technologijų diegimą, kurie prisideda prie Lietuvos gynybos ir saugumo stiprinimo“, – skelbia LGSPA.
Metų atradimu paskelbta Vakarų laivų gamykla, pirmaisiais narystės LGSPA metais „reikšmingai prisidėjusi prie gynybos ir saugumo pramonės plėtros“.
Metų paslaugų tiekėjo apdovanojimas skirtas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH), kurio komanda įvertinta už inovatyvius kelių, aikščių konstrukcinius sprendimus kariniuose poligonuose bei privažiavimo keliuose.
Metų IT įmone“ išrinkta „Hnit-Baltic“, kurios inovacinis IT sprendimas kriminalinės žvalgybos subjektų veiklai optimizuoti ir skaitmenizuoti pelnė daugiausiai komisijos balsų skaitmeninių technologijų kategorijoje.
Metų infrastruktūros sprendimo kategorijoje nugalėjo bendrovė „KTD group“. Ji įvertinta už kelio Pabradė–Meškerinė dangos konstrukcijos su voluojamu betonu projektą.
Metų pripažinimo nominacijos nugalėtojas – startuolis „Broswarm“, kuriantis pažangią minų aptikimo technologiją. Įmonė nėra LGSPA narė, tačiau jos indėlį stiprinant sektorių ekspertai pastebėjo ir įvertino.
Už stiprias kompetencijas gynybos pramonės srityje ir tvarią partnerystę su verslo bendruomene Metų valstybės institucijos apdovanojimas įteiktas Lietuvos kariuomenės Karybos institutui.
Specialią padėką įmonei „Safariland“ įteikė policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas. Būtent šios įmonės pagaminta šarvinė liemenė padėjo apsaugoti pareigūno gyvybę tragiškai pasibaigusio susišaudymo metu Vilniaus centre šiemet spalį.
„Tikime, kad šalies atsakingos institucijos, plėsdamos partnerystę ir stiprindamos bendradarbiavimą su verslu, prisidės prie gynybos sektorių augimo, ir Lietuvos verslas aprūpins mūsų pajėgas pažangiausiomis technologijomis ir kurs pridėtinę vertę valstybei per didėjančią eksporto apimtį ir investicijas“– išplatintame pranešime cituojamas Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius Vaidas Sabaliauskas.
Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės apdovanojimai rengiami antrus metus iš eilės.
Pretendentus kiekvienos kategorijos nominacijai siūlė įmonės, nugalėtojus išrinko LGSPA valdyba.
LGSPA narių skaičius per pastaruosius metus išaugo nuo 60-ies iki 106-ių narių.
Rašyti komentarą