šauktiniai

Į Lietuvos kariuomenę - ir ligoniai

(2)

Seimo „laisvūnas" Marius Matijošaitis norėtų, kad savo pareigą Tėvynei atliktų ir tie asmenys, kurie šiuo metu yra pripažįstami netinkamais karo tarnybai.

„Noriu perskaityti punktą, kuris buvo priimtas prieš pusantrų metų, iš Parlamentinių partijų nacionalinio susitarimo dėl gynybos: „Siekiant reikšmingai padidinti gynybai parengtų piliečių skaičių ir paspartinti aktyviojo rezervo formavimą, priimti sprendimą dėl nuoseklaus privalomosios pradinės karo tarnybos karių skaičiaus didinimo pagal krašto gynybos poreikius, lygiagrečiai vystant alternatyviosios karo tarnybos sistemą. Privalomosios pradinės karo tarnybos karių skaičiaus didinimui įgyvendinti privalu skirti papildomą finansavimą, jis negali būti vykdomas profesinės kariuomenės modernizacijos sąskaita."

Tiesą pasakius, jau norėtųsi iš tiesų, kad būtų pristatoma Seimo nariams, ir logiška, kad iš Vyriausybės paketas turėtų ateiti, kad galėtume nagrinėti aspektus, kas susiję su tikra, alternatyvia, ne popierine krašto apsaugos tarnyba tiems asmenims, kurie turi prastesnę sveikatą. Sakykime, logistika, inžinerija, kibernetika - daug aspektų, kur galėtų prisidėti. Priartėtume prie visuotinės krašto apsaugos tarnybos", - Seime į premjerę Ingridą Šimonytę kreipėsi M.Matijošaitis.

„Išties projektų pateikimą Seimui turbūt labiausiai ir įklampino diskusija būtent dėl to, kas turi administruoti alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Bet, kiek žinau, dabar jau susitarimai yra rasti ir tikiuosi, kad Vyriausybėje mes galėsime gruodžio pradžioje šitą projektą patvirtinti ir pateikti Seimui svarstyti. Tada bus galima svarstyti per pertrauką tarp sesijų ir priimti sprendimus pavasarį", - atsakė ministrė pirmininkė.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder