Įsibėgėja Juodkrantės gelbėjimo stoties rekonstrukcijos darbai

Jau šių metų pradžioje buvo pradėti pirmieji Juodkrantės gelbėjimo stoties rekonstrukcijos darbai.
Prioritetinių grupių atstovai (jų sąrašas buvo papildytas š. m. kovo 24 d. LR sveikatos ministro įsakymu), norintys vakcinuotis, bet dar nekviesti savo šeimos gydytojo ar neįtraukti į sąrašus įstaigos, kurioje dirba, vadovų, kviečiami kreiptis į VšĮ Neringos pirminės sveikatos priežiūros centrą.
Neringos muziejai drauge su Neringa – kultūros sala nuo balandžio 13 d. kviečia panirti į gilius ir paslaptingus Kuršių nerijos istorijos vandenis, į „Kultūros salos istoriją“, ir pasimėgauti ryškesniais jos fragmentais, ilgesniais ar trumpesniais istoriniais laikotarpiais, kuriuos atspindi ir perteikia Neringos muziejų eksponatai.

Sutartyje su rangovu, kurią praėjusių metų gruodžio 22 d. sudarė UAB „Neringos komunalininkas“ ir UAB „Svalex“, numatyta kapitalinė pastato pertvarka, nes jis nebeatitiko saugumo reikalavimų, dėl savo amžiaus turėjo daug trūkumų, kuriuos buvo būtina pašalinti - pro stogą tekėjo vanduo, buvo sutrūnijusios laikančiosios konstrukcijos, nebuvo vandens ir nuotekų sistemų. Be to, jau ir estetiškai pastatas nepuošė kurorto, nes buvo nerenovuotas nuo pastatymo 1989-aisiais metais.

„Juodkrantės gelbėjimo stoties kapitalinis remontas iš tiesų buvo laukiamas ir jau kuris laikas planuojamas, tad džiugu, kad į pajūrio kraštovaizdį įsilies estetiškas, tvarkingas pastatas, kuriame, be abejo, bus geresnės sąlygos gelbėtojams, vasaros laikotarpiu čia įsikuriantiems verslams bei daugiau komforto pajūrio lankytojams“, - kalbėjo UAB „Neringos komunalininkas“ l. e. p. direktorius Andrius Meiženis.

Juodkrantės gelbėjimo stoties kapitalinio remonto projekte numatyta ir keletas naujovių. Bus sumontuoti didesni langai – tai turėtų pagerinti gelbėtojams matomumo sąlygas, o vietos gyventojus bei svečius džiugins ant gelbėjimo stoties stogo įrengta nauja apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsivers įspūdinga Baltijos jūros panorama. Tikėtina, kad ši vieta bus populiari ir tarp planuojančiųjų Neringoje švęsti vestuves.

Numatoma sutarties trukmė - 9 mėnesiai. Jau atlikti paruošiamieji darbai, iki gegužės mėnesio bus įrengiami lauko vandentiekio ir nuotekų tinklai, atliekami konstruktyviniai darbai. Vėliau ateis eilė vidaus apdailos, vidaus vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo darbams, bus įrengiami elektroniniai ryšiai, apsauginė ir gaisrinė signalizacijos. Pabaigti rekonstrukciją ir sutvarkyti aplinką planuojama iki š. m. rugsėjo pabaigos. Remonto darbai finansuojami iš UAB „Neringos komunalininkas“ biudžeto.


 

Užsiregistruoti skiepytis galima paskambinus tel. (8 4 69) 52164. Savivaldybių merai ir administracijų direktoriai taip pat yra įtraukti į prioritetinę skiepijamų asmenų grupę, tad vakar pasinaudoti šia teise sutiko Neringos meras Darius Jasaitis ir Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys – jie pasirinko skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

Skiepytis vakcina nuo COVID-19 ligos kviečiami šioms prioritetinėms grupėms priklausantys Neringos gyventojai:

• vyresni nei 65 m. amžiaus asmenys;

• jaunesni nei 65 m. asmenys, turintys sveikatos rizikos veiksnius, nurodytus LR Vyriausybės patvirtintame prioritetinių asmenų grupių sąraše;

• sunkų ar vidutinį neįgalumą turintys gyventojai ir juos slaugantys šeimos nariai bei neįgalius vaikus slaugantys asmenys;

• visuomenei svarbias funkcijas vykdantys asmenys (viešąją tvarką palaikantys darbuotojai; priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų darbuotojai; muitinės darbuotojai; sienos apsaugos darbuotojai; kariai; maisto pramonės darbuotojai, darbuotojai, dirbantys mažmeninės prekybos įmonėse, kurie vykdydami savo funkcijas kontaktuoja su klientais (kasininkai, salės darbuotojai, apsaugos darbuotojai, kt.).

 

Informuojame, kad tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga NEMOKAMA.

Su džiaugsmu pristatome pirmąją vaizdo pasakojimų ciklo „Kultūros salos istorija“ premjerą – „Kultūros salos istorija: akmens amžius Kuršių nerijoje“, kurioje susipažinsite su akmens amžiaus Kuršių nerijos gyventojų pasaulėvaizdžiu, jų grožio supratimu, sužinosite apie „Adomėlį“ – pirmąjį mūsų krašte rastą vaizduojamojo meno kūrinį.

O kaip buvo atrasta Nidos akmens amžiaus gyvenvietė? Kokia jos svarba mūsų kultūrai? Apie visą tai papasakos istorikė, muziejininkė Vitalija Teresa Jonušienė, kuri asmeniškai bendravo su šią gyvenvietę tyrinėjusia archeologe habil. dr. Rimute Rimantiene, kuriai šiais metais buvo įteikta dvyliktoji Martyno Liudviko Rėzos kultūros ir meno premija.

Transliacija vyks Neringos muziejų, Thomo Manno kultūros centro ir „Kultūros salos“ „Facebook“ paskyrose.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder