Juodkrantės rojaus kampelyje atgims istorija bei sielos harmonija

Liepos 8-10 d. Juodkrantės kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks festivalis „Juodkrantės kurorto dienos“, kuriame numatomi ne tik tradiciniais tapę teatro, muzikos, sveikatingumo, edukaciniai bei pramoginiai renginiai, skirti puoselėti poilsio ir laisvalaikio kultūrą, bet ir nemažai naujovių.

Viena iš jų - tai liepos 9 d. 16 val. vyksianti dar neregėtos teatralizuotos ekskursijos ,,Juodojo kranto aukso amžius" premjera.

„Kviečiame visus Neringos gyventojus bei svečius pasinerti į nepakartojamą ir paslaptingą Juodkrantės gyvenvietės istoriją, stebint spektaklį - teatralizuotą choreografinę kelionę po svarbiausius kurorto istorijos, geografijos ir architektūros taškus, kur dailios architektūros vilos mena gausybę kurorto gyventojų bei lankytojų istorijų“, - kalbėjo spektaklio režisierius Marius Tumšys. Teatralizuotoje ekskursijoje bus galima dalyvauti ir tą pačią dieną 18 val. bei liepos 10 d. 15 val.

Tarp šio festivalio naujovių - ir kino vakarai. Bus rodomi filmai „Velnio nuotaka“ bei „Riešutų duona“, taip pat indėniškos pramogos su „Vinetu kaimu“, kur bus galima išbandyti taiklumą šaudant iš lankų, susipažinti su autentiškais indėnų instrumentais, apranga bei gyvenimo būdu.

Šiais metais lankytojus džiugins ir Šakių cirko mokyklos pasirodymas, kviečiama dalyvauti senosios fotografijos dirbtuvėse (cianotipija) bei KAP KAP namų edukacijoje „Aromaterapijos poveikis emocinei sveikatai, sveikatingumui ir gerai savijautai“.

Be minėtų naujovių, jau pirmąją šventės dieną Kuršių marių pakrantėje nuo 17 val. lankytojų lauks sveikatingumo praktikos „Harmoningas žmogus“, „Būrėjos kampelis“ su žolininke, rašytoja Giedre Bružiene, ekskursija „Raganų pasakos“ su edukatore - gide Rūta Drabulyte, o renginio atidarymą 21.30 val. vainikuos grupės „Hiperbolė“ legenda Igoris Berinas ir „Huge Soul“.

Antrąją festivalio dieną, liepos 9-ąją, vidinio tobulėjimo centro „Kokoro No Kai“ vadovas Aivaras Engelaitis supažindins su taiči, VšĮ „Harmoningas žmogus“ įtrauks į kvėpavimo praktiką ir hatha jogą, o pajudėti kvies zumbos ritmai.

Išsiilgusiems gamtos gaivos ir ramybės turėtų būti naudingas išskirtinis užsiėmimas „Miško maudynės“ su Mila Monk - moksliškai pagrįsta sveikatinimo metodika ir kartu menas, kaip įsileisti mišką į savo kūną per penkis pojūčius.

Festivalio rengėjai daug dėmesio skiria šeimoms su vaikais, tad ir šiais metais buvo pagalvota apie mažuosius lankytojus. Liepos 9-ąją ir 10-ąją nuo 12 val. Kuršių marių pakrantėje, ties vaikų žaidimo aikštele, veiks vaikų pramogų parkas, o mėgstantieji kūrybinius užsiėmimus galės apsilankyti meninėse dirbtuvėse, kuriose Sigita Mockutė mokys tapyti ant maišelių bei medituojant nupiešti savo vidinę viziją. Taip pat maži ir dideli galės apsilankyti jau minėtose senosios fotografijos dirbtuvėse bei cirko pasirodyme.

Dar vienas muzikinis „Juodkrantės kurorto dienų“ akcentas - tai liepos 9 d. nuo 20.30 val. vyksiantis Ingajos ir Manto Jankavičiaus su grupe koncertas. „Netrukus susitiksiu su jumis visais, labai laukiu su vaikais, su seneliais ir visais giminaičiais - bus labai labai karšta. Susitikime Juodkrantėje!“ - kvietimu dalijasi atlikėjas M. Jankavičius.

Sekmadienį, be jau minėtų veiklų, kurių daugelis vyks kelias dienas, festivalio lankytojai kviečiami į ekskursiją prie jūros „Gintaro gaudymo paslaptys“ ar į pažintinį žygį „Juodkrantės sengirės takais ir promenadomis“.

Visas tris festivalio dienas bus galima apsilankyti Dizaino alėjoje, Sveikatos saloje ir EKO turgelyje.

Taigi festivalis darniai sujungia Juodkrantės istoriją ir šiuolaikines laisvalaikio veiklas į bendrą, harmoningą visumą, kurioje kiekvienas ras savo širdžiai artimų užsiėmimų ir prisilies prie Kuršių nerijos gamtos bei kultūros paveldo.

Išsamią renginio programą rasite interneto svetainėje www.lrezoskc.lt. Renginį organizuoja Liudviko Rėzos kultūros centras bei kūrybinė komanda „Creators76“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė. Dėkojame festivalio rėmėjams: naujienų portalui lrytas.lt, radijo stočiai „Gold FM“ ir kt.

PREMJERA. Neringos gyventojai ir svečiai bus kviečiami stebėti spektaklį - teatralizuotą ekskursiją po kurorto istoriją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder