Kariuomenė: bylos prieš antivalstybininkus priešiškoje žiniasklaidoje nušviečiamos kaip siekis susidoroti su opozicija
(2)„Norime pažymėti, kad Lietuvos piliečių vizitų užsienyje nekomentuojame, tai nėra priskirta Lietuvos kariuomenės kompetencijai. Tačiau galima paminėti, jog bylos prieš asmenis, veikiančius antivalstybiškai, priešiškoje žiniasklaidoje yra nušviečiamos kaip Lietuvos siekis susidoroti su „opozicija“ ar „valdžios kritika“, – Eltai nurodė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikai.
Kita vertus, analitikų teigimu, stebint Rusijos viešąją erdvę, pastebima, kad Lietuvos atžvilgiu dezinformacijos pastangos ir naratyvai išliko tie patys.
Anot jų, ryškių pakitimų nepastebėta – daugiausia informacijos priešiškoje informacinėje aplinkoje dominavo apie tranzitą į Kaliningradą per Lietuvą, NATO-Rusijos santykius bei dėmesys buvo skirtas įtampai Kosove.
„Kaliningrado tema išlieka aktyvi nuo birželio antros pusės, tačiau yra tam tikras bangavimas dėl intensyvumo – atsiradus naujiems išaiškinimams ar priimtiems sprendimams, ši tema tampa dominuojančia“, – nurodo analitikai.
„Intensyvi veikla priešiškoje informacinėje erdvėje buvo nukreipta prieš NATO, klijuojant gynybiniam Aljansui agresoriaus etiketę, priskiriant jam atsakomybę už krizę Europoje, ar kaltinant grėsme pasaulio tvarkai apskritai. Šios neigiamos informacijos srautas buvo suaktyvėjęs kilus įtampai tarp Serbijos ir Kosovo“, – pridūrė jie.
Be to, jų teigimu, dezinformacijos fronte pastebėta, kad Rusijos valstybinio suvereniteto gynimo vadovas Andrėjus Klimovas praeitą savaitę teigė esą Lietuvos veiksmai Kaliningrado atžvilgiu yra susiję su artėjančiais rinkimais Rusijoje ir ragino tai laikyti vienu iš Vakarų instrumentų.
ELTA primena, kad „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ atstovai liepos pabaigoje vyko vizito į Rusijos Federaciją, kur susitiko su Rusijos valdžios atstovais.
Asociacijos lyderė Erika Švenčionienė tikino norinti pralaužti informacinę blokadą ir prašyti bevizio režimo Lietuvos piliečiams į Kaliningrado sritį.
Vizito metu buvo keliamos abejonės dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino valdančiuosius darant ekonominę žalą, bauginant savo piliečius dėl galimo Rusijos įsiveržimo.
Penktadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“. Tyrimas vykdomas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.
Anksčiau A. Paleckio šalininkai lankėsi Baltarusijoje, kur susitiko su režimo lyderiu Aliaksandru Lukašenka, išreiškė palankumą Minskui.
Rašyti komentarą