Karščiai į pajūrį atėjo netikėtai: prasitarė, kas labiausiai erzina ir kiek šiemet kainuoja šaltibarščiai

(2)

Savaitgalį vasaros sezoną pradeda Klaipėda. Uostamiestyje - įvairūs renginiai: nuo Žuvies dienos, iki Vilties bėgimo. Palangoje šiomis dienomis jokių fiestų nevyksta, tačiau poilsiautojų, atrodo, nė kiek ne mažiau nei per patį atostogų karštymetį. Veikia beveik visos kavinės, viešbučiai taip pat nesiskundžia rezervacijų stoka. O kainos kai kur jau pradėjo „kandžiotis“.

„Senokai vasara yra prasidėjusi taip anksti“, – prisipažino kastuvais mojuojantys gelbėtojai, besistengiantys atkasti užpustytas vasaros terasas centrinėje Palangos gelbėjimo stotyje.

Būtent per žiemą vėjo ir bangų pripustytas smėlis erzina ir kitų pliaže veiklą pradedančių kavinių komandas, kuriems smėlį tenka vežti karučiais.

Tačiau poilsiautojams kol kas kavinių problemos neaktualios. Daugelis jų niršta ant savęs, kad neapsižiūrėjo ir į Palangą neatsivežė vasarinių drabužių ir maudymosi kostiumų, todėl prakaituoja vaikščiodami po J. Basanavičiaus gatvę ir gulinėja ant smėlio vilkėdami megztinius ir rudenines striukes.

Tiesa, yra ir patyrusių vasarotojų, kurie net tik apsirengę pagal orą, bet ir gerokai įdegę saulėje. „Saulėtų dienų netrūko gegužės pradžioje. Tada po truputį ir pradėjome degintis“, – kuklinosi šokoladiniu įdegiu garbios senjoros.

Būtent pastarosios yra ir aktyviausios mauduolės, nepabūgusios ir į šaltas Baltijos bangas puolusios iš tikrųjų nusimaudyti, o ne tik papozuoti asmenukei.

Kadangi dar ne vasara, tai smėlis prie jūros dar šaltas, ir vanduo vėsokas. Tačiau kainos Palangos kavinėse jau ūgtelėjo. Jei pernai pigiausi dienos pietūs kainavo 5,8-6 eurai, šiemet jau 6,5 euro. Jei pernai brangiausi šaltibarščiai kukliai trypčiojo ties 5,8 euro riba, šiemet jau drąsiai šoktelėjo ties suapvalintais 6 eurais ir net viršijo šią sumą.

Žinoma, dar ne viskas pabrango. Pusvalandžio kelionė traukinuku po Palangą kainuoja viso labo 5 eurus. 7 eurai, kaip ir pernai, kaina bus taikoma nuo birželio 1-osios.

Skęstančiųjų gelbėtojai Palangos ir Klaipėdos pliažuose budėti pradėjo nuo gegužės 15-osios, Tiesa, tik centrinėse stotyse. Tačiau tarnybos dar nėra visiškai suformuotos, dar neįrengti postai atskiruose pliažų ruožuose.

„Bet mes esame, budime, patruliuojame paplūdimiu. Kas dvi valandas pravažiuojame per visą prižiūrimą ruožą“, – paaiškino Palangos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.

Anot jo, tenka reaguoti į poilsiautojų pranešimus trumpuoju telefonu. Tiesa, dar niekas neskendo. Įtakos tam turi ir šaltas vanduo, kurio temperatūra Baltijos jūroje siekia 13,8 laipsnio, todėl maudytis drįsta tik labiausiai užsigrūdinę. Paprastai į jūrą įbrendama tik nusifotografuoti asmenukei.

Kol kas sinoptikai žada gerus orus. Sekmadienį pajūryje taip pat prognozuojama 26 laipsnių temperatūra.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder