Kelionė dviračiais nieko nekainuoja

Vienas geriausių būdų pažinti Baltijos pajūrį - keliauti dviračiu į Palangą. Važiuojant vaizdingais dviračių takais galima ne tik pasimėgauti jūros ir pušų ošimu, bet ir sustiprinti sveikatą.

Keliaujant dviračių takais į Palangą galima išvysti gražiausius ir įdomiausius objektus, susipažinti su Baltijos pajūriu bei pasimėgauti nedrumsčiama pušynų ir Baltijos jūros ramybe. Minant dviračio pedalus tokia kelionė ne tik nieko nekainuos, bet ir padės pajusti fizinės ir dvasinės sveikatos naudą.

Pakeliui į Palangą dviratininkai turi galimybę aplankyti Pajūrio regioninį parką, Kukuliškių mišką, vieną iš įspūdingiausių pajūrio vietų - Olando Kepurės skardį. O važiuojant dviračiu taku palei jūrą iki Nemirsetos kraštovaizdžio draustinio, galima pamatyti senovinį Litorinos jūros šlaitą. Kelionė nuo Nemirsetos iki Palangos truks vos keliolika minučių.

Atvykę į Palangą dviratininkai gali rasti net kelias jiems pritaikytas trasas, kurių bendras ilgis siekia keliasdešimt kilometrų.

Kiekvienais metais Palangos dviračių takai yra atnaujinami, o pagal galimybes - tiesiami nauji.

Minant pedalus dviračių taku Vytauto gatve galima aplankyti žinomiausius kurorto objektus - Birutės parką, kurhauzą ir garsiąją Jono Basanavičiaus pėsčiųjų gatvę. Važiuojant Vytauto gatvės dviračių taku galima pravažiuoti visą pagrindinę Palangos miesto gatvę, kurioje stūkso ne tik vilos, svečių namai, bet ir galima sustoti kavinėje, pasimėgauti gardžios karštos arbatos ar kavos puodeliu.

Šalia Birutės parko pagrindinio įėjimo prasideda dviračių takas, vedantis link Baltijos jūros ir Meilės alėjos, tad važiuojant šiuo dviračių taku galima aplankyti Palangos tiltą bei Naglio alėją. Keliaujant dviračiais kartu su vaikais reikėtų nepamiršti užsukti ir į Palangos vaikų parką, kurį galima rasti visai šalia jūros, Šermukšnių gatvėje.

Didžiausią Lietuvos kurortą tyrinėjant dviračiu būtina aplankyti ir jo simboliais tapusias garsias Palangos vietas - Gintaro muziejų, poilsiautojų itin pamėgtą Meilės alėją.

Tiesa, siekiant apsaugoti pėsčiuosius, nuo 2019 metų vasaros draudžiama važinėti dviračiais Birutės parke ir ant Palangos tilto, tačiau visas šias vietas galima aplankyti dviratį varantis šalia.

Norintieji kelionę dviračiais pratęsti kiek tolėliau ir iš Palangos važiuoti link Latvijos sienos pirmiausia pateks į Šventąją. Ji kurorto svečius sužavi ne tik tvyrančia ramybe, bet ir vietomis, kurių dera nepamiršti aplankyti. Tai pajūrio kopose rymanti skulptūra „Žvejo dukros“, beždžionių tiltas per Šventosios upę bei naujoji centrinė Šventosios miesto aikštė.

Kelionės dviračiu - tai ne tik puikus dienos praleidimo būdas. Minant pedalus galima geriau pažinti šalies pajūrį, sustiprinti sveikatą ir pasimėgauti pušynų bei jūros ošimu. Važiuojant dviračiu stiprinamas imunitetas, lankstumas, lavinama koordinacija bei mažinamas streso ir nerimo lygis.

Tad nusprendę dviračiais pasiekti Palangą ne tik smagiai praleisite laiką, bet tokia kelionė paliks ir itin malonių prisiminimų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder