Kelios dešimtys buriuotojų leidosi į tradicinį Kuršių Nerijos paplūdimių tvarkymo žygį: rastų atliekų kiekiai dar neleidžia atsipalaiduoti

Šiandien, liepos 27 d., antradienį, kelios dešimtys 54-osios „Kuršių marių regatos“ dalyvių, jų šeimos narių ir draugų jau trečiąjį kartą leidosi į tradicija tampančią „NE plastiko bangai“ paplūdimių tvarkymo akciją. Šią akciją įgyvendinti tvarumui neabejingiems buriuotojams bei jų draugams padėjo pakuočių tvarkymo organizacija „Gamtos ateitis“.

„NE plastiko bangai“ iniciatyvą pradėjome 2019 metais pasirašydami specialų memorandumą tarp Lietuvos buriuotojų sąjungos, Neringos savivaldybės ir Neringos Nacionalinio parko direkcijos. Jo tikslas – sumažinti vienkartinių plastikinių gaminių vartojimą Neringoje bei jų įtaką Kuršių nerijos aplinkai.

Tuo metu jautėme, kad būtinas postūmis, kad žmonės imtų keisti savo veiksmus ir atsakingiau galvoti apie tvarią ateitį. Džiaugiamės, kad ši akcija susilaukė didelio atgarsio visoje Lietuvoje ir dabar jau tampa tradicine „Kuršių marių regatos“ dalimi“,- po paplūdimių tvarkymo teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Sidebar placeholder