Kiek teks išleisti, jei į pajūrį keliausite automobiliu, autobusu arba traukiniu?

(3)

Atėjus atostogų metui ne vienam tautiečiui kyla klausimas, kiek reikia atsidėti kelionei, jei pailsėti norisi Lietuvos pajūryje. Nors pramogų kainos svyruoja atsižvelgiant į individualius poreikius, kelionės išlaidos dažniausiai būna panašios, ypač, jei keliaujama tarpmiestiniu transportu. Tad kiek reikės išleisti, jei su šeima iki pajūrio važiuosite automobilių, autobusu ar traukiniu? - klausia portalas LRT.lt

Be abejonės, įvardyti tikslią kelionės kainą automobiliu yra sunku, mat važiuojant skirtingais automobiliais jų degalų sąnaudos skirsis, o atitinkamai mažės ar augs ir kelionės kaina.

Vis dėlto, jei automobilio vidutinės degalų sąnaudos siekia 7 l/100 km, o nuo sostinės iki pajūrio reikia įveikti 330 kilometrų, galima paskaičiuoti, jog važiuojant benzinu varomu automobiliu, kai degalų kaina yra apie 1,25 Eur, vien tik kelionei į vieną pusę teks išleisti apie 29 eurus.

Archyvų nuotr.

Bilieto kaina kelionei tarpmiestinio susisiekimo autobusu iš Vilniaus į Klaipėdą svyruoja nuo 19 iki 22,40 eurų, iš Vilniaus į Palangą – nuo 21 iki 23,40 eurų. 

Šiuo metu popandeminis keleivių srautas po truputį didėja, tačiau lyginant su 2019 metų vasara, kritimas vis dar yra pakankamai ženklus – keleivių srautas sumažėjęs beveik trečdaliu – 29 proc.

Archyvų nuotr.

Rūta Magdalena Atroškaitė, AB „Lietuvos geležinkeliai“ komunikacijos specialistė aiškina, kad norintys keliauti traukiniais gali tai daryti dviem būdais: arba traukiniu Vilnius–Klaipėda, arba renkantis keliones „Pajūrio ekspreso“ traukiniais.

Ji informuoja, kad „Pajūrio ekspreso“ bilietų kainos varijuoja nuo 23 eurų iki 31 euro atitinkamai, kokios klasės bilietas pasirenkamas.

Važiuojant antra klase kelionės Vilnius–Palanga kaina 23 eurai, Vilnius–Karklė – 26 eurai, Vilnius–Nida – 26 eurai.

Atitinkamai kainos pirma klase yra 29, 31 ir taip pat 31 euras.

Archyvų nuotr.

Traukinys / tv3.lt nuotr.

R. M. Atroškaitė atkreipia dėmesį, kad maršrutai į pajūrį visuomet laikosi tarp populiariausių, o vasaros sezonu jų užimtumas dar paauga

Pašnekovė taip pat akcentuoja, kad įvairios keleivių grupės gali pasinaudoti ir jiems taikomomis nuolaidomis, - rašo portalas LRT.lt 

 

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder