Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus (1)

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.

Byla bus nagrinėjama žodinio proceso tvarka, į pirmą posėdį pakviesti Seimo nariai Agnė Širinskienė bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, kaip specialistai – Seimo kontrolierių įstaigos vadovė Erika Leonaitė ir Valstybės saugumo departamento (VSD) žvalgybos pareigūnas Nerijus Andriusevičius.

Byloje grupė opozicijos parlamentarų prašo įvertinti, ar žvalgybos kontrolieriaus institutas neapriboja Seimo kontrolierių teisės ir pareigos tirti skundus dėl valstybės ir savivaldybių pareigūnų piktnaudžiavimo ar biurokratizmo.

Pasak parlamentarų, skundus dėl žvalgybos institucijų ar pareigūnų perdavus žvalgybos kontrolieriaus kompetencijai, tokia teisė ir pareiga atimta iš Seimo kontrolierių.

Seimas pernai priėmė įstatymą dėl žvalgybos kontrolieriaus instituto įkūrimo. Pagal įstatymą, nuo šių metų liepos jau turėjo pradėti dirbti du žvalgybos kontrolieriai, tačiau dėl įvairių priežasčių jų kandidatūros nebuvo pateiktos Seimui.

Kandidatūras Seimui turi pateikti parlamento pirmininkas, apsvarsčius Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Žmogaus teisių komitetams.

Žvalgybos kontrolierių tarnyba vykdys nuolatinę žvalgybos institucijų – Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento – veiklos teisėtumo priežiūrą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder