KT pradėjus nagrinėti Petro Gražulio apkaltą, politikas paliko posėdį jam nesibaigus: aš viską pasakiau
(5)„Aš viską pasakiau. Yra mano parašytas atsiliepimas raštu. Man klausytis šito marazmo, tų konservatorių... Tikrai nenoriu.
Tegul jie nagrinėja šį didžiausią Lietuvoje nusikaltimą“, – antradienį žurnalistams teigė P. Gražulis, palikęs KT posėdį prieš prasidedant liudytojų apklausai.
P. Gražulis nurodė, kad nusprendė palikti KT posėdį ir dėl to, nes ši byla, anot politiko, kompromituoja patį teismą. Jeigu KT būtų įvertinę ir atskirąją Seimo opozicijos nuomonę dėl jo apkaltos, tęsė P. Gražulis, byla nė nebūtų pasiekusi teismo salės.
„Mano giliu įsitikinimu, tai kompromituoja patį Konstitucinį Teismą“, – nurodė P. Gražulis.
Parlamentaras teismo salėje pasirodė be advokato ir neneigė galėjęs suklysti bei balsuoti už kitą Seimo narį. Visgi, jis kartojo konkrečių balsavimo aplinkybių nepamenantis.
„Galbūt netyčia ir pabalsavau. Bet ar jūs neskaitėte teismo ekspertų? Jie nenustatė, kokius veiksmus atlikau. Ko dar reikia?
Ar tai didžiausias nusikaltimas, vertas apkaltos? Dėl to Seimo narys 10 metų neturės teisės būti renkamas?
Kur mes gyvename, jūs man pasakykite?“ – kėlė klausimus jis.
Išklausęs P. Gražulį bei kitus posėdyje dalyvavusius liudininkus, KT išvadą dėl apkaltos turėtų parengti per mėnesį.
A. Vyšniauskas: deja, turiu pradėti kalbą atsiprašymu už mūsų Seimą
Posėdyje be politiko, kuriam gresia netekti Seimo nario mandato, dalyvavo ir konservatorius Andrius Vyšniauskas. Jis pasisakė kaip pareiškėjo – Seimo – atstovas.
„Deja, turiu šią kalbą pradėti atsiprašymu už mūsų Seimą. Atsiprašymu už tai, kad jūs turite ir vėl imtis bylos, kurioje figūruoja Seimo narys, šiurkščiai sulaužęs priesaiką ir pažeidęs Konstituciją. (...) Kreipiuosi į jus, prašydamas padėti atkurti Seimo reputaciją, kurią savo veiksmais sutrypė Petras Gražulis“, – teigė A. Vyšniauskas.
„Petras Gražulis balsavo už Liną Jonauską, šiam nematant. (...) P. Gražulis pripažino galėjęs netyčia pabalsuoti už Seimo narį L. Jonauską“, – pagrindą, kuriuo parlamentarui inicijuota apkalta, priminė konservatorius.
Parlamentaras taip pat pažymėjo, kad P. Gražulis jau anksčiau yra minėjęs, kad, skubėdamas į vieną balsavimą, yra prisėdęs ne į savo vietą plenarinių posėdžių salėje ir balsavęs iš svetimos kolonėlės.
„Seimo narė Dovilė Šakalienė taip pat pripažino, kad P. Gražulis yra sukritikavęs jos balsavimą vienu klausimu ir, atsistojęs prieš ją, nuspaudė jos kolonėlės balsavimo pasirinkimą priešingai, nei ji buvo pasirinkusi. (...) Tačiau ji spėjo atspausti mygtuką, todėl tolimesnių veiksmų nesiėmė“, – sakė Seimo narys.
Taip pat pakviesti liudytojai parlamentarai Linas Jonauskas, Andrius Palionis, Tomas Vytautas Raskevičius, taip pat Seimo kanceliarijos Veiklos administravimo departamento Informacinių sistemų skyriaus analitikas programuotojas Rytis Petronis. Seimo pirmininkės potvarkiu atstovauti Seimui KT šioje byloje įgalioti Seimo kanceliarijos Teisės departamento direktorius Dainius Zebleckis, vyresnioji patarėja Viktorija Staugaitytė, Viešosios teisės skyriaus vedėja Jurgita Meškienė ir Seimo kanceliarijos patarėja Laima Ragauskienė.
Birželį Seimas nutarė kreiptis į KT, prašydamas atsakyti, ar P. Gražulio veiksmai, kai šis balsavo už kitą parlamentarą, prieštarauja Konstitucijai. Apkalta P. Gražuliui inicijuota dėl to, kad jis 2022 m. rugsėjį galėjo balsuoti už socdemą L. Jonauską, taip esą pažeisdamas Konstituciją ir sulaužydamas Seimo nario priesaiką. (ELTA)
ELTA
Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti parlamentaro P. Gražulio apkaltos bylą.
Rašyti komentarą