Landsbergis su Stoltenbergu aptars NATO viršūnių susitikimą Vilniuje (1)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį Briuselyje su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu aptars pasirengimą liepą Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

Kaip BNS informavo Užsienio reikalų ministerija, G. Landsbergis taip pat pirmininkaus susitikimui, kuriame dalyvaus Lietuvos užsienio ir gynybos politikos formuotojai, Lietuvos diplomatinių atstovybių NATO valstybėse vadovai, NATO vadovybė bei Ukrainos ambasadorė prie NATO.

Susitikimo metu bus aptarti NATO valstybių vadovų susitikimo Vilniuje prioritetai, gynybos ir atgrasymo stiprinimas, Ukrainos euroatlantinės aspiracijos, praktinė bei politinė parama, būsima Suomijos ir Švedijos narystė NATO, Aljanso partnerystė su Indijos-Ramiojo vandenyno partnerėmis.

Liepos 11–12 dienomis Vilniuje vyksiančiame viršūnių susitikime tikimasi apie 40 NATO šalių-narių ir šalių partnerių delegacijų, pirminiais duomenimis, renginyje dalyvaus ir delegacijas lydės apie 5 tūkst. žmonių. Toks susitikimas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder