Landsbergis su Bukarešto devintuko kolegomis aptars paramą Ukrainai, saugumo situaciją

Landsbergis: žvalgybinių duomenų dėl galimo Rusijos puolimo nėra, bet pavojus – realus

Žvalgybinių duomenų dėl galimo Rusijos puolimo nėra, bet pavojus yra realus, nes situacija gali pasikeisti, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Taip ministras komentavo prezidento Gitano Nausėdos vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Kęstučio Budrio pasisakymą, kad Rusijos karinė samdinių bendrovė „Wagner“ gali bandyti testuoti Vakarų gynybos mechanizmus, įsiverždama į Baltijos šalis.

„Reikia atskirti du dalykus – grėsmė, kurią mes turime iš žvalgybinių duomenų, tai tokių duomenų, kurie leidžia sakyti, kad Lietuvai gresia koks nors pavojus, tokios grėsmės mes nefiksuojam. Žmonės tai skaitydami turėtų įvertinti, kad dabar tiesioginės grėsmės Lietuvai prie sienos nėra“, – pirmadienį žurnalistams Briuselyje sakė G. Landsbergis.

Jis pažymėjo, kad Rusija yra įsitraukusi į karą Ukrainoje „visomis pajėgomis“ ir karas nors ir „nevyksta, kaip ji tikėjosi“, bet toliau yra aktyvioje stadijoje.

Tačiau Lietuvos diplomatijos vadovas pažymi, kad pavojus išlieka realus, nes, nors jis ir nėra Rusijos realizuojamas, situacija gali keistis.

„Ką mes ir užsienio partneriams sakome, kurie klausia, kad galbūt jūs matote, kad Rusija nėra tokia galinga, kaip jinai prisistatė, galbūt pavojus nėra toks galingas, nereikia jūsų taip stipriai remti, atsiunčiant papildomus pajėgumus, tai mes norime pabrėžti, kad pavojus yra tikras, realus, kol kas jis nėra materializavęsis arba realizuojamas Rusijos, bet tai nereiškia, kad situacija negali pasikeisti“, – kalbėjo ministras.

Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais K. Budrys pirmadienį naujienų portalo „Delfi“ paskelbtame interviu sakė, kad egzistuoja galimybė, jog Rusija gali įvykdyti provokaciją Baltijos šalyse, pasinaudodama „Wagner” tipo grupuotėmis.

„Atsakant į jūsų klausimą – taip, jos gali testuoti (Vakarų) reagavimo mechanizmus ir suteikti galimybę Kremliui politiškai aiškinti, kad jis čia niekuo dėtas. Kaip kad vyksta Afrikoje“, – sakė šalies vadovo Gitano Nausėdos patarėjas.

Rusijos karinių samdinių grupuotė dalyvauja invazijoje Ukrainoje. „Wagner“ vis dažniau veikia ir prancūzų kalbą plačiai vartojančioje Afrikoje – Vakarų šalys teigia, kad jos kovotojai dislokuoti Burkina Fase, Centrinės Afrikos Respublikoje ir Malyje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder