Lietuva išvengė tolimesnių sankcijų dėl nušalinto Rolando Pakso
(3)Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras komiteto narius informavo, kad spalio 20- 22 dienomis įvyko Europos Tarybos Ministrų Komiteto posėdis, kurio metu priimtas sprendimas, jog Lietuva sėkmingai susitvarkė su R.Pakso byla.
„Priimtas sprendimas, jog yra baigiama stebėsena. Pripažinta, jog Lietuva tinkamai įvykdė Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą", - paskelbė S.Šedbaras.
Teisės ir teisėtvarkos komiteto biuro atstovai akcentavo, jog Lietuva ilgai delsė ir dėl to susilaukė ne vienos tarptautinės sankcijos, kas Lietuvai garbės nedaro, tačiau pagaliau šioje istorijoje padėtas taškas.
„Politinė valia ir sveikas protas pagaliau nugalėjo. Bet tam, aišku, reikšmės turėjo ir praėjęs laikas. Visuomenė pasikeitė, nuomonė pasikeitė ir patys žmonės, dėl kurių buvo priimti sprendimai, pasikeitė", - pakomentavo S.Šedbaras.
„Vakaro žinios" primena, kad Seimas tik šį balandį priėmė Konstitucijos pataisą dėl kandidatavimo po apkaltos, taip užbaigdamas daugiau nei dešimtmetį trukusius debatus dėl R.Pakso.
Konstitucija papildyta nuostata, kad per apkaltą pareigų netekusiam asmeniui kandidatuoti į Seimą ir į kitas pareigas, kurioms eiti reikia duoti Konstitucijoje numatytą priesaiką, leidžiama praėjus dešimčiai metų nuo įvykusios apkaltos Seime.
Šia Konstitucijos pataisa įgyvendintas Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas per apkaltą iš prezidento posto pašalinto R.Pakso byloje prieš Lietuvą. Strasbūro teismas dar 2011 m. konstatavo, jog draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam R.Paksui yra neproporcingas.
Seimas ne kartą mėgino priimti Konstitucijos pataisas, kurios R.Paksui atvertų kelią į rinkimus, tačiau vis pritrūkdavo balsų - dažniausiai konservatorių bei liberalų dėka.
Strasbūro teismo sprendimų įgyvendinimą prižiūrintis Europos Tarybos Ministrų Komitetas dėl to Lietuvai pritaikė sustiprintos priežiūros procedūrą.
Rašyti komentarą