Lietuvoje lankosi už kultūrą ir mokslinius tyrimus atsakinga eurokomisarė

Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel (Marija Gabriel) antradienį lankosi Lietuvoje.

„Vizito tikslas – aptarti Europos Komisijos prioritetus inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo srityse.

Vizito metu EK narė Mariya Gabriel su Lietuvos valdžios atstovais aptars ES paramą Ukrainai, įskaitant paramą švietimo srityje, Naująjį europinį bauhauzą, svarbiausius „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ pasiekimus, praėjusius Europos jaunimo metus, plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimą“, – teigiama Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pranešime.

Vilniuje M. Gabriel kalbės apie regionų vystymą, Kaune aplankys kultūros, paveldo objektus ir aptars reikšmingiausias kultūrines iniciatyvas.

Planuojamas eurokomisarės susitikimas su prezidentu Gitanu Nausėda, po to viešnia Vilniaus rotušėje skaitys pranešimą ir dalyvaus diskusijoje apie regionų vystymą, su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene jis aplankys Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjų, kur su bendruomene aptars STEAM ugdymo modelio kūrimą ir integravimą į mokymosi procesą.

Už pasiekimus šioje srityje pernai licėjui skirtas Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimas, pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Anot Kultūros ministerijos pranešimo, M. Gabriel Kaune apžiūrės centrinio pašto pastatą, čia numatyta kurti Nacionalinis architektūros institutą.

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje eurokomisarei bus pristatyta dailininko paveikslų ekspozicija ir Williamo Kentridge‘o (Viljamo Kentridžo) instaliacija.

Taip pat muziejuje numatytas eurokomisarės susitikimas su programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovais. Čia bus aptarti svarbiausi Europos kultūros sostinės metų rezultatai. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder