Ingrida Šimonytė

Lietuvoje rasta Pietų Afrikos atmaina, gresia karantino griežtinimas – premjerė (7)

Lietuvoje nustatyta Pietų Afrikos koronaviruso atmaina, dėl to gresia karantino griežtinimas, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Lietuvoje nustatyta Pietų Afrikos koronaviruso atmaina, dėl to gresia karantino griežtinimas, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Turiu apgailestaudama pasakyti, kad atvejų yra tikrai daug, atvejų skaičius yra stipriai padidėjęs. Buvo nustatyti ir Pietų Afrikos Respublikos viruso atmaina Lietuvoje, kas reiškia ne tik spartesnį plitimą, bet taip pat gali reikšti tam tikrų iššūkių vakcinacijai“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

Ji pranešė, kad patvirtinti du minėtos COVID-19 atmainos atvejai, dar dėl keleto esama įtarimų.

I. Šimonytė teigė neturinti detalesnės informacijos, kur šios mutacijos nustatytos.

Premjerė neatmetė galimybės, kad artimiausiomis dienomis Vyriausybė svarstys karantino režimo griežtinimus.

„Įvertinus tai, kad šiandien pasiekė žinia apie nustatytą Pietų Afrikos viruso atmainą, neatmesčiau, kad gali tekti svarstyti tam tikrus sugriežtinimus, bet kol kas nenoriu ta tema spekuliuoti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak jos, gali būti, jog skirtingose savivaldybėse gali būti nustatyti skirtingi karantino režimai.

„Visko gali būti, kad tik labai agresyviu židinių testavimu ir nuolatiniu profilaktiniu testavimu galėsime išlaikyti geltonas savivaldybes, kurios dabar yra geltonos, o savivaldybės, kuriose, deja, padėtis blogėja, Vilnius yra tarp jų, – manau, kad šią savaitę Vilnius bus jau juoda savivaldybė pagal atvejų skaičių, ne tik pagal teigiamų testų skaičių, – todėl kalbėti apie kokius nors didelius laisvinimus be adekvačių kontrolės priemonių, nematau jokio pagrindo“, – sakė I. Šimonytė.

Pietų Afrikoje identifikuotas naujojo koronaviruso variantas, anot kai kurių mokslininkų, gali būti ne toks jautrus COVID-19 vakcinoms.

Iki šiol Lietuvoje nustatyta, kad sparčiai plinta britiškoji koronaviruso atmaina, kuri yra labiau užkrečiama ir nuo jos dažniau mirštama.

Antras visuotinis karantinas Lietuvoje įvestas pernai lapkričio 7 dieną.

Raktažodžiai
leiskit daugiau ponams keliauti po uzjurius -tai ne tik minetus virusus parves,o dar ir nauju bus.O muzikeliai kentes uzdaryti savo narveliose,kantriai tyles ,lauks savo vakcxinos kuria paskirs ir amen
v, 2021-03-23 23:23
labai baisu. Reikalauju uždrausti LIDL ir RIMI naujų parduotuvių atidarymą 25.03 diena !!! Kas už? Kitaip visi išmirs !!!!
Petras, 2021-03-23 16:31
Jei komentatorių nuomonės nėra redaguojamos ar tikrinamos. Pagaliau. O dėl griežtinimo tai visai išėjo iš proto. Ačiū Dievui, kad viskas, ko žmogui reikia, veikia pogrindyje - tuoj ir kino salonai rūsiuose atsidarys kaip prieš 30 metų ir bus puiku.
Nuostabu, 2021-03-23 15:35
Sidebar placeholder