Valdemaras Rupšys

Lietuvoje treniruosis daugiau nei 20 tūkst. NATO ir Lietuvos karių

Artimiausią mėnesį prasidėsiant intensyviajai NATO pratybų fazei, Lietuvoje treniruosis daugiau nei 20 tūkst. šalies ir sąjungininkų karių, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Bus didžiulis matomumas kariuomenės Lietuvoje, tai turėtų būti pastebėta ir (...) turės efektą mūsų visuomenei. Keliais judės daug technikos, gali būti ir trukdžių ar įvykių. Pranešame gyventojams, kad tokia technika važinės, raginame elgtis atsakingai tiek lenkiant, tiek prasilenkiant, taip pat bendraujant su kariais“, – žurnalistams antradienį sakė V. Rupšys.

„Šį pavasarį apytiksliais skaičiavimais gali būti apie 20 tūkst. Lietuvos ir sąjungininkų kariuomenės Lietuvoje. (…) Tai atsakas į pasikeitusią geopolitinę situaciją, kaip ir mūsų sąjunginiai gynybos planai. Bet tai yra iš anksto suplanuotos apimtys, vietovės ir planai, sąjungininkų dalyvavimas taip pat yra iš anksto numatytas“, – sakė kariuomenės vadas.

V. Rupšys taip pat atkreipia dėmesį, kad artimiausiais mėnesiais dalyvauti pratybose bus pašaukti 2500 aktyviojo rezervo karių, dar keli tūkstančiai bus pakviesti trumpai informacijos sutikrinimo procedūrai. Be to, bus testuojama komendantūrų veikimo sistema, tam tikru pratybų etapu kai kurie miestų pramoniniai objektai ir jų teritorijos bus paskelbtos karinėmis teritorijomis.

„Aktyvusis rezervas bus treniruojamas ir neseniai pristatytame karinių komendantūrų kontekste, kartu su Šaulių sąjunga ir vyriausybinėmis bei nevyriausybinėmis organizacijomis“, – sakė V. Rupšys.

Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys antradienį pristatė balandžio–birželio mėnesiais vyksiančių intensyvių pratybų ciklą, kuriame dalyvaus daugiau kaip 20 tūkst. Lietuvos ir sąjungininkų karių bei tūkstančiai karinės technikos vienetų.

ELTA primena, kad didžiausias karines pratybas nuo Šaltojo karo laikų NATO pradėjo šių metų sausį. Kaip skelbta anksčiau, pratybos skirtos imituoti NATO atsaką į tokio varžovo, kaip Rusija, puolimą. Jose dalyvaus 50 laivų, 80 orlaivių ir daugiau kaip 1 100 kovos mašinų. Kariniai manevrai vykdomi NATO pertvarkius savo gynybą po Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 m.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder