Lietuvos mėsos gamintojams atsivėrė dar viena rinka: kliūčių eksportuoti į Kanadą nebeliko

VMVT praneša, kad Kanados maisto inspekcijos agentūra (Canadian Food Inspection Agency – CFIA) patvirtino 7 Lietuvos jautienos, kiaulienos ir paukštienos įmones eksportui į  Kanadą. Tai reiškia, kad Lietuvos mėsos gamintojams nebeliko kliūčių pradėti eksportą į šią naują rinką.

Tiesa, kol kas žalia šviesa uždegta lietuviškos jautienos bei paukštienos eksportui. Kiaulienos, dėl ES vis dar taikomų tam tikrų Afrikinio kiaulių maro apribojimų, tiekti šiai šaliai kol kas negalima.

„Kiekvienos naujos rinkos atvėrimas yra ir naujos galimybės mūsų įmonėms. Tikiu, kad mūsų mėsos perdirbėjai sėkmingai išnaudos šios beveik 40 milijonų gyventojų turinčios šalies rinkos galimybes. Kanada taip pat puikus startas, planuojantiems eksportą plėsti toliau ir į JAV,“ – apie dar vieną atvertą rinką Lietuvos eksportuotojams sakė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Veterinarinio patvirtinimo procedūros su Kanada truko dvejus metus. Per šį laikotarpį Kanados ekspertai atliko auditą įmonėse bei skerdyklose. Rezultatai patvirtino, kad Lietuvoje vykdoma valstybinė veterinarinė ir maisto saugos kontrolė bei įmonių diegiamos savikontrolės sistemos atitinka aukštus Kanados keliamus reikalavimus.    

Į Kanadą iki šiol buvo eksportuojamos tik dvi gyvūninės kilmės produkcijos kategorijos. 2021 m. Lietuvos gamintojai eksportavo beveik 900 t žuvininkystės produktų ir apie 250 t pieno produktų (sūrių, ledų, varškės).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder