Lijundra Vilniaus šaligatvius pavertė itin pavojingais: tikra čiuožykla
Vilniaus miesto savivaldybė tikina, kad pėsčiųjų takai barstomi, tačiau visų šaligatvių greitai neįmanoma pabarstyti, todėl įspėja saugotis.
Sostinėje labai slidu
Antradienio rytą Vilniuje buvo labai slidu. Dauguma pagrindinių sostinės gatvių buvo pabarstytos, tad automobiliai neslidinėjo. Tačiau daugelyje gyvenamųjų rajonų šaligatviai virto tikra čiuožykla. 15min skaitytojas Rimas antradienio rytą sakė viešojo transporto stotelę Laisvės prospekte Šeškinėje pasiekęs čiuoždamas. Šaligatvis buvo padengtas ledu. Kad būtų pabarstyta smėliu – jokių ženklų. Taip pat nesimatė ir darbininkų, kurie šaligatvius būtų barstę smėliu ar druska. Slidinėjo ir kiti keleiviai.
Plikledis sukaustė Vilniaus šaligatvius
Prie Vilniaus rajono poliklinikos stotelės jau buvo įvykęs incidentas. Prie perėjos stovėjo du automobiliai, o ant šaligatvio sėdėjo pagyvenęs vyras, matyt, paslydęs ar kliudytas automobilio.
Kita 15min skaitytoja Margarita sakė, kad žiauriai slidu ir Lazdynuose. Ji sakė nuo mažo kalniuko link stotelės nučiuožusi. Rimas juokėsi, kad rytą nugramdė savo apledėjusius automobilio langus, bet jie tuoj pat vėl pasidengė ledu.
Vilnietė Ieva įspėjo, kad labai slidu ir Vilniaus traukinių stoties rajone. „Nors imk ir barstyk smėliu šaligatvius, kad mažiau lūžių būtų. Vilniaus traukinių stoties peronai – absoliuti čiuožykla“, – rašė ji.
„Justiniškėse niekur prie daugiabučių nebarstė. Lengviau gulintį žmogų rasti nei druskos ant šaligatvio“, – piktinosi kitas vilnietis.
Antradienio rytą Vilniuje buvo žvarbu ir tuo pat metu purškė smulkus lietus.
Tarnybos skelbia įspėjimus
Vilniaus miesto savivaldybė savo paskyroje „Facebook“ įspėja, kad sostinėje prasidėjo lijundra.
Vilniuje yra 4 milijonai kvadratinių metrų pėsčiųjų takų, todėl per akimirką visų pabarstyti – neįmanoma. Iš pradžių barstomi laiptai, magistraliniai pėsčiųjų takai, prie pėsčiųjų perėjų ir viešojo transporto stotelių esantys takai.
„Ant šaligatvių krentanti dulksna ir smulkus lietus staigiai virsta ledu. Mieste aplinką prižiūrinčios bendrovės anksti ryte atliko prevencinį barstymą, šiuo metu rangovų technika dangą jau barsto skaldele.
Vilniuje yra 4 milijonai kvadratinių metrų pėsčiųjų takų, todėl per akimirką visų pabarstyti – neįmanoma. Iš pradžių barstomi laiptai, magistraliniai pėsčiųjų takai, prie pėsčiųjų perėjų ir viešojo transporto stotelių esantys takai.
Rūpinkitės savo saugumu, neskubėkite, įvertinkite esamą situaciją. Pastebėję pavojingus ruožus informuokite savo seniūniją arba kreipkitės numeriu 1664, taip pat „Grindą“ tel. 1355“, – skelbia savivaldybė.
Vilniaus viešojo transporto įmonė „Susisiekimo paslaugos“ taip pat paskelbė, svarbią informaciją sostinės gyventojams: „Dėl miesto gatves sukausčiusio plikledžio, pėsčiuosius ir vairuotojus kviečiame būti atsargiais ir atidžiais, neskubėti, įvertinti esamą situaciją.
Viešojo transporto keleivius prašome keliones planuotis su laiko atsarga – dėl susidariusių spūsčių galimi nukrypimai nuo eismo tvarkaraščių“.
„Susisiekimo paslaugos“ taip pat praneša, kad dėl ESO gedimo laikinai neveikia Pilaitės pr.–Karaliaučiaus g. sankryžos šviesoforai.
Lijundra gali tęstis visą dieną
Meteo.lt praneša, kad antradienį sulauksime mišrių kritulių. Daugelyje rajonų formuosis lijundra, plikledis. Palankiausios sąlygos lijundrai bus pietinėje ir rytinėje šalies dalyje.
Lijundra pradėjo formuotis jau antradienio naktį. Antradienio rytą ir dieną lijundra išplis į daugelį šalies rajonų. Meteorologai įspėja vairuotojus ir pėsčiuosius būti ypač atsargiems.
Meteorologas Gytis Valaika savo paskyroje „Facebook“ „Orai ir klimatas Lietuvoje“ taip pat rašo: „Visą antradienį būkit atidesni ir niekur neskubėkit, nes gali būti labai slidu.
Vėl susidarys situacija, kuomet virš šalto žemės paviršiaus užslinks šiltesnė oro masė, todėl lietaus lašai (ar šlapios snaigės) pasiekę žemę prišals.
Remiantis naujausiais skaičiavimais, didžiausias lijundros pavojus bus pietrytinėje šalies pusėje. Pajūryje, pamaryje ir šiaurės vakarinėje šalies dalyje – mažiausia.
Remiantis naujausiais skaičiavimais, didžiausias lijundros pavojus bus pietrytinėje šalies pusėje. Pajūryje, pamaryje ir šiaurės vakarinėje šalies dalyje – mažiausia.
G.Valaika pateikia žemėlapį, kuris paruoštas iš pačių naujausių ECMWF orų modelio duomenų. Raudona spalva rodo vietoves, kur lijundra sausio 14 d. gali būti intensyviausia.
Ten, kur raudonos spalvos nėra, lijundra irgi galima, bet ten šio reiškinio tikimybė bus pati mažiausia.
G.Valaika primena: „Prieš savaitę lijundra atnešė nemažai traumų ir kaulų lūžių, todėl eidami į lauką nepamirškit gerų batų (su mažiau slidžiu padu), o į visus laiptus žiūrėkit kaip į nusikaltėlį, norintį jus pargriauti“.
Lijundra yra kritulių rūšis ir viena iš apledėjimo formų, kai silpno lietaus, dulksnos arba rūko lašeliai, patekę ant įšalusio paviršiaus, staigiai virsta ledu.
Lijundra, priklausomai nuo lašų dydžio, lietaus ar dulksnos intensyvumo bei trukmės, formuoja įvairios struktūros ledo sluoksnį ant pastatų paviršiaus, medžių šakų, laidų, kelių ir šaligatvių.
Rašyti komentarą