Linas Jonauskas: naktinio matymo taikikliai medžioklėje gali būti įteisinti jau šį rudenį

(3)

Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas reiškia susirūpinimą dėl Seime planuojamų įteisinti naktinių matymo taikiklių medžioklėje, nes, jo nuomone, tai „būtų kirtis aplinkosaugai“.

„Ketvirtadienį Seime vyks Medžioklės įstatymą, kuriuo Seimo narių grupė siekia įteisinti naktinio matymo taikiklių medžioklėje naudojimą, lydinčiųjų teisės aktų pateikimas.

Pritarus jiems ir juos apsvarsčius, Seime liks paskutinis balsavimas dėl naktinio matymo taikiklių medžioklėje įteisinimo“, – sako  Seimo Aplinkos komiteto narys L. Jonauskas.

Anot jo, paskutinis balsavimas dėl naktinio matymo taikiklių įteisinimo gali vykti jau šį rudenį.

„Naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje bandoma įteisinti jau daugybę metų, tačiau pirmą kartą įstatymas nuėjo tokį kelią ir beveik pasiekė priėmimo stadiją, nors pats projektas nebuvo paruoštas iki galo.

Tik dabar Seimą pasiekė reikiami teisės aktai. Tai rodo, kad galimai lobistai padarė savo darbą ir jiems pavyko didelę dalį Seimo narių palenkti į savo pusę. Jau ir žiniasklaida kalba apie Seime susibūrusią „medžiotojų frakciją“.

Kai kurių Seimo narių neįtikino net Aplinkos ministerijos ir Krašto apsaugos ministerijos specialistų pozicija, kad įteisinti naktinio matymo taikiklius medžioklėje jie nemato poreikio.

Jei Seimo narių dauguma balsuos už naktinio matymo taikiklių įteisinimą, įstatymas gali būti priimtas jau šį rudenį. Tai būtų kirtis aplinkosaugai ir pasitikėjimui Seimo narių darbu“, – pranešime žiniasklaidai sako L. Jonauskas.

Seimo narys teigia, kad įteisinus naktinio matymo taikiklius, suklestės brakonieriavimas, nes bus neįmanoma nustatyti, koks gyvūnas yra nušautas su naktinio matymo taikikliu, o koks – be. 

Jei įstatymas bus priimtas, L. Jonausko manymu, atsakomybę už jo neigiamus padarinius turėtų prisiimti valdančioji dauguma.

Šiuo metu naktinio matymo taikikliai teisėtai gali būti naudojami krašto gynybai, tačiau medžioklėje jų naudojimas yra draudžiamas. 

ELTA primena, kad Seimas svarsto Medžioklės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo numatoma medžioklėje draudžiamų ir leidžiamų įrankių bei priemonių sąrašą iš Medžioklės taisyklių perkelti į Medžioklės įstatymą.

Ketvirtadienį parlamentarų grupės vardu Seimo narys Arvydas Pocius ketina pateikti Seimui šį įstatymą lydinčius Laukinės gyvūnijos bei Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų įstatymų pakeitimų projektus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder