LLTI vadovė Monikos Navickienės įspėjimą skųs Darbo ginčų komisijai

(1)

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) direktorė Aušra Martišiūtė-Linartienė teigia Darbo ginčų komisijai skųsianti laikinai švietimo, mokslo ir sporto ministrės pareigas einančios Monikos Navickienės jai skirtą įspėjimą. Pasak LLTI vadovės, ministrės pasirašytas įspėjimas neatitinka Darbo kodekso reikalavimų.

„Įsakyme nėra suformuluota už ką man yra skiriamas įspėjimas. (...) Antras svarbus dalykas – pagal Darbo kodeksą, ministerija pirmiausia turėjo man pateikti reikalavimą parašyti pasiaiškinimą“, – Eltai penktadienį teigė A. Martišiūtė-Linartienė.

„Tai tiesiog, pasitarusi su teisininkais, manau, kad šitą įspėjimą skųsime Darbo ginčų komisijai. (...) Jei mane kaltina įstatymo pažeidimais, tuomet šiuo aspektu priekabiau žiūriu ir į šį įsakymą“, – pridūrė LLTI vadovė.

Mato poreikį įvertinti viceministro ir kanclerio veiksmus

Kritikos dėl darbo institute organizavimo iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) sulaukusi A. Martišiūtė-Linartienė sako, kad norėtų susitikti su M. Navickiene, tačiau šiuo klausimu iš ministerijos vis dar nėra gavusi jokio atsakymo.

LLTI vadovė taip pat matytų poreikį ministerijoje atlikti vidinį tyrimą dėl viceministro ir ŠMSM kanclerio veiksmų, priimant sprendimus dėl LLTI veiklos.

„Pirmą klausimą ministrei turėčiau, ar ministerijoje yra pradėtas vidinis tyrimas dėl viceministro ir kanclerio veiksmų“, – sakė A. Martišiūtė-Linartienė.

ELTA primena, kad antradienį ŠMSM pranešė, jog LLTI nustatyti finansiniai, viešųjų pirkimų pažeidimai. Savo ruožtu Valstybės kontrolė, atlikusi instituto veiklos auditą, kreipėsi į STT ir perdavė surinktą informaciją dėl netinkamo lėšų panaudojimo, viešųjų pirkimų tvarkos pažeidimo, neišleistų valstybinį finansavimų gavusių knygų.

Valstybės kontrolė, atlikusi 2023 m. finansinių ataskaitų rinkinio auditą, paskelbė, kad LLTI mokėjo 100 proc. avansu už statybinių medžiagų, remonto darbų, baldų įsigijimus, spausdinimo paslaugas, o tokie mokėjimai avansu yra negalimi. Taip pat nurodoma, kad institutas pirko paslaugas iš savo darbuotojų, netaikant viešųjų pirkimų procedūrų.

Įvertinusi nustatytus pažeidimus, M. Navickienė ketvirtadienį A. Martišiūtei-Linartienei skyrė įspėjimą dėl netinkamo pareigų vykdymo bei įpareigojo direktorę užtikrinti, kad įstaigoje būtų tinkamai vykdoma vidaus kontrolė bei laikomasi teisės aktų.

Savo ruožtu LLTI vadovė nesutinka su Valstybės audito išvadomis ir akcentuoja, kad visos lėšos, dėl kurių keliami klausimai, buvo panaudotos tikslingai, pirkti darbai taip pat atlikti. A. Martišiūtė-Linartienė įsitikinusi, kad instituto atžvilgiu vykdomas spaudimas mėginant susidoroti – pasak jos, šių metų pavasarį susitikime su švietimo, mokslo ir sporto viceministru J. Nugaru ji sulaukė pasiūlymo trauktis iš pareigų. Kitu atveju, pasak LLTI vadovės, viceministras teigė, kad konkursas dėl antrosios kadencijos A. Martišiūtei-Linartienei nebus palankus.

LLTI vadovės kadencija baigiasi šių metų rugsėjį. Jau pradėtos konkurso LLTI vadovo pareigoms eiti organizavimo procedūros.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder