Minios žmonių Palangoje: taip atsipalaidavo, kad užmiršo savo mažamečius vaikus

Laisvėjantys karantino suvaržymai, 21 laipsnis šilumos ir šviečianti saulė savaitgalį į Palangą sutraukė šimtus žmonių. Nors išsimaudyti Baltijoje dar nė vienas neišdrįso, tačiau braidančių ar besideginančių pliaže netrūko.

Darbo turėjo ir policija. Porelė poilsiautojų vartojo alkoholį kopose ir užmiršo savo mažamečius vaikus. Teko įsikišti ir Vaiko teisių apsaugos specialistams.

Palangoje vasara. Oro temperatūra siekia net 21 laipsnį šilumos, šviečia saulė, pučia šiltas vėjelis. Tiesa, Baltijos jūroje maudytis dar per šalta, tačiau braidančių jau yra. Ne vienas ir deginasi ant smėlio. Kiti kurorto svečiai laiką leidžia vaikščiodami šalia bangų, ant Palangos simbolio – tilto – bei Basanavičiaus alėjoje. Kaip ir vasarą, žmonių sausakimša. Ko gero, pirmas toks šiltas savaitgalis pajūryje jų čia sutraukė šimtus.

„Oras geras, šilta, vasara.“ 

„Eisim iki jūros. Grįšim. Važiuosim namo. – Iš kur esat? – Iš Skuodo.“

„Mes palangiškiai, mum čia kaip ir įprasta toks dalykas vaikščioti yra. – Ar yra buvę, kad ne vasarą tiek žmonių Palangoj? – Oi, ne. Labai retai. Čia po karantino toks dalykas įvyko.“

„Vaikštom, gėrimės jūra. Eisim dabar ledų, kavytės.“

„Oras geras, šiek tiek laisvės iš aplinkos ir tuo visi džiaugiasi.“

O kur daug žmonių, ten darbo netrūksta ir policijai. Nors žmonių ir sausakimša, karantino pažeidimų jie neužfiksavo. Esą visi laikosi atstumų. Vis tik kurorto pareigūnai šį savaitgalį sulaukė 10-ies iškvietimų. Nors dauguma jų dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų ir triukšmo naktį, tačiau vienas išskirtinis. Ir vėlgi – primenantis vasarą. Girti kopose sėdintys tėvai ir be priežiūros pajūriu lakstantys vaikai. Beje, gelbėtojai Palangoje dar nedirba.

„Atvykę policininkai nustatė, kad abu tėvai buvo neblaivūs. Papildomai buvo iškviesti vaiko teisių apsaugos specialistai. Kada tėvai jau nukreipia dėmesį labiau į alkoholio vartojimą, tai atitinkamai vaikai jau buvo be priežiūros“, – pasakojo Palangos policijos atstovas Donatas Mockaitis.

Na, o tie poilsiautojai, kurie reikalų su policija neturėjo, laiką leido kur kas smagiau. Nors staliukų į lauką kavinių savininkai vis dar išnešti negali, tačiau užkandžių ir gėrimų išsinešti norinčiųjų čia rikiuojasi eilės.

„Karantino sušvelninimas sutapo su oro atšilimu, tai pas mus žiema labai staigiai pasikeitė į vasarą. Man atrodo žmonės paprasčiausiai yra išsiilgę bendravimo, išsiilgę būti lauke. Užeiti atsigerti kavos, tokie labai paprasti, žmogiški malonumai“, – kalbėjo „Fotokava“ savininkas Artūras Andrauskas. 

Palangos viešbučiai perpildyti. Net po karantino atlaisvinimo maža klientūra besiskundę nakvyne kurorte siūlantys privataus verslo atstovai šį savaitgalį patenkinti.

„Žmonės grynai savaitgaliui užsisakė. Keli dviem naktim, o didesnė dalis tik po vieną naktį. Čia dabar taip ir bus, kol neprasidės vasara. Bet viskas gerai. Mums gerai ir taip. Svarbu žmonės patenkinti. Ištrūko iš to, kaip aš sakau, aptvaro“, – teigė „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė.

Kitą savaitgalį sinoptikai pajūriui prognozuoja lietų bei vos 3–5 laipsnius šilumos. Tad tokie pulkai žmonių į kurortą nebesuplūs. Vis tik, ko gero, veiksmo gali netrūkti – nuo ketvirtadienio šalies valdžia žada atverti lauko barus ir kavines.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder