Monika Navickienė

Mirus pro langą išmestam vaikui, Monika Navickienė tikisi, kad kaltininkas sulauks pelnytos bausmės

(6)

Trečiadienį mirus daugiabučio langą Klaipėdoje tėvo išmestam vaikui, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad tai yra „dar viena blogio pergalė prieš žmogiškumą“, ir tikisi pelnytos bausmės kaltininkui.

„Tai dar viena blogio pergalė prieš žmogiškumą – beprasmiškai užgesusi bejėgio kūdikio gyvybė. Tikiu, kad teisėsauga atsakys į visus visuomenei kylančius klausimus, o kaltininkas sulauks pelnytos bausmės. Tik deja, tai nesugrąžins užgesusios vaiko gyvybės“, – pranešime spaudai sakė ministrė.

Ji tvirtino, kad už vaiko teises atsakingos institucijos kruopščiai ištirs šį atvejį.

Taip M. Navickienė kalbėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMU) Kauno klinikos LRT naujienų portalui patvirtinus, kad praėjusią savaitę per daugiabučio namo langą išmestas kūdikis mirė išsekus gyvybinėms funkcijoms.

Nelaimė įvyko Klaipėdoje šeštadienį. Vyras, įtariama, išmetė vaiką per daugiabučio namo langą iš pirmojo aukšto. Vaikas gydytas reanimacijoje.

Teismas pirmadienį leido suimti vaiko tėvą dviem savaitėms.

Ministrės teigimu, net ir labiausiai išsivysčiusių valstybių patirtis liudija, kad tokių situacijų išvengti neįmanoma. 

„Visuomenę sukrečiančiuose atvejuose, svarbų ir vis dažniau ne paskutinį vaidmenį vaidina tėvų priklausomybės. Tai vis dar opus klausimas, neleidžiantis kai kuriems visuomenės nariams išdrįsti kreiptis pagalbos į psichikos sveikatos specialistus, o jo artima aplinka bejėgė ir neturi įrankių, leidžiančių padėti priklausomam žmogui“, – kalbėjo M. Navickienė.

Pasak jos, ir toliau būtina stiprinti individualizuotos pagalbos institutą savivaldybėse – atvejo vadybą, socialinių darbuotojų, atvejo vadybininkų ir kitų specialistų pagalbą šeimai.

„Raginu visų savivaldybių merus atkreipti didesnį dėmesį tiek į socialinių paslaugų aprėptį, tiek į jos kokybę“, – teigė ministrė.

Valstybės vaiko teisių ir apsaugos įvaikinimo tarnyba pranešė, kad įvykio aplinkybėms išanalizuoti yra sudaryta darbo grupėje pačioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Anot jos, pastaroji tragedija skatina „ieškoti papildomų sprendimų ir priemonių, kurios didintų smurto atpažįstamumą bei visuomenės įsitraukimą pranešti apie pastebėtus neramumus, taip pat leistų specialistams pasiekti sunkumų turinčius žmones ir suteikti jiems savalaikę pagalbą“.

Tarnybos duomenimis, praėjusiais metais beveik 3 tūkstančiai vaikų patyrė įvairaus pobūdžio smurtą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder