Mitinge prie Seimo – iškalbingas tautininkų gestas dėl G. Nausėdos, priekaištai V. Landsbergiui

Birželio 3 d., minint Sąjūdžio susikūrimo dieną, prie Seimo surengtas Centro partijos – Tautininkų inspiruotas mitingas „Už prigimtinę šeimą, už tautines tradicines vertybes, už Konstituciją“.

Tautininkų atstovų Naglio Puteikio, Kristupo Krivicko, Gintaro Songailos ir kitų surengtame renginyje skambėjo ir prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas, paskelbtas K. Krivicko.

Prieš keletą dienų N. Puteikio žiniasklaidai siųstame laiške teigta, kad mitingo metu pasisakys Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės nariai, iškilūs Lietuvos žmonės, istorikai, filosofai, žurnalistai, visuomenininkai, mokslininkai, skambės Sąjūdžio laikų dainos, mitingo dalyvių vardu bus paskelbtas mitingo organizatorių ir dalyvių pareiškimas valdžiai ir Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės narių kreipimasis į Tautos atstovus, Seimo narius.

Archyvų nuotr.

Gintaras Songaila / Dominyko Griežės nuotr.

Prie Seimo ketvirtadienio pavakarę vykęs renginys itin daug žiūrovų nesulaukė, tačiau kiekybės trūkumą savotiškai atsvėrė kiekybė – susirinkę žiūrovai ir dalyviai atsinešė vėliavas ir kitą Sąjūdžio bei Lietuvos atributiką.

Archyvų nuotr.

Mitingas prie Seimo Dominyko Griežės nuotr.

Renginys prasidėjo be skirtingų pažiūrų ir ideologijų atstovų konfliktų, mitingą prižiūrėjusioms policijos pajėgoms prireikė sudrausminti tik vieną asmenį.

Archyvų nuotr.

Kristupas Krivickas / Dominyko Griežės nuotr.

Renginyje pasisakė N. Puteikis, K. Krivickas, G. Songaila, signataras Audrius Butkevičius ir kitos su Sąjūdžiu susijusios asmenybės.

Archyvų nuotr.

Audrius Butkevičius / Dominyko Griežės nuotr.

Nors renginio dalyviai pasisakė prieš Konstitucinį Teismą, Stambulo konvenciją ir Partnerystės įstatymą, vienas iš dabartinių valdžios atstovų mitingo organizatorių vertinamas teigiamai – renginį pradėjęs K. Krivickas perdavė susirinkusiesiems prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą Sąjūdžio susikūrimo metinių proga.

Archyvų nuotr.

Mitingo prie Seimo dalyviai / Dominyko Griežės nuotr.

Kitokiame kontekste buvo minimas pirmuoju faktiniu nepriklausomos Lietuvos vadovu laikomas Vytautas Landsbergis.

Apie V. Landsbergį nuo scenos kalbėjęs N. Puteikis negailėjo politikos veteranui kritikos dėl šio veiksmų ir požiūrio.

N. Puteikiui antrino Petras Gražulis, teigęs, kad viena didžiausių šiandienos problemų yra „Landsbergių gauja“.

Sidebar placeholder