Valdemaras Rupšys

NATO gynybos planuose numatyti didesni nei brigada pajėgumai, sako kariuomenės vadas

(1)

Pernai patvirtintuose NATO regioniniuose gynybos planuose numatyti didesni nei brigada pajėgumai, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Brigada yra labai svarbu, bet kalba eina apie didesnius pajėgumus nei brigada“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė NATO karinio komiteto posėdyje dalyvaujantis V. Rupšys.

„Vokiečių brigada ir didesnės formuotės (numatyti planuose – BNS). Brigada yra vienas iš pajėgumų, kuris bus mūsų regione, bet taip pat numatomi ir didesni pajėgumai, ne tik sausumos, bet ir kitų komponentų – oro gynybos, oro pajėgų, jūrų pajėgų Baltijos jūroje.

Pernai liepą vykusio viršūnių susitikimo išvakarėse NATO patvirtino naujus regioninius gynybos planus, atspindinčius Aljanso strategijos pokyčius.

„Dabar mes turime planus, kurie aiškiai numato euroatlantinės erdvės gynybą, atgrasymą, numatytos aiškios erdvės su priskirtais pajėgumais. Mes dabar artėjame iki tokio etapo, kai kalbame, kaip užtikrinsime valdymą vadovavimą“, – kalbėjo kariuomenės vadas.

V. Rupšys pridūrė, kad „galime jaustis labai pasitikinčiai, jog tie planai bus laiku patvirtinti.“

Nauji regioniniai NATO gynybos planai apima ir Baltijos šalis, Lenkiją bei iš esmės numato gynybą nuo pirmųjų galimo konflikto dienų.

Anksčiau Aljanse laikytasi principo, jog Baltijos šalys pačios turėtų atlaikyti puolimą, kol sąjungininkai atvyktų į pagalbą. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder