Nerijus Mačiulis: minimalaus atlyginimo didinimas labiau priklauso nuo politinių, o ne ekonominių aplinkybių

Nerijus Mačiulis: Lietuvos ekonomika jau yra recesijoje

(2)

Pirmadienį paskelbti pramonės duomenys patvirtina tai, ką buvo galima įtarti – Lietuvos ekonomika jau yra recesijoje, sako „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

 

Valstybės duomenų agentūra pranešė, kad 2023 m. sausio–kovo mėn. visa pramonės produkcija Lietuvoje sudarė 9 mlrd. Eur to meto kainomis ir, palyginti su tuo pačiu 2022 m. laikotarpiu, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, sumažėjo 11,9 proc. palyginamosiomis kainomis (nepašalinus –10,6 proc.).

N. Mačiulis dar pastebėjo, kad tuo pačiu metu Lietuvoje matoma nemažai ekonominės šizofrenijos.

„Arba, geriausiu atveju, grubios dichotomijos ženklų – mažmeninė prekyba maisto produktais šiemet krito 7,5 proc. bet apyvartos restoranuose ir baruose išaugo 10,5 proc. (reali, atsižvelgus į infliaciją).

Gali būti, kad kai kurie žmonės parduotuvėse perka mažiau maisto produktų, nes dažniau valgo skrudintas šukutes užgersami mimizomis ne namie, o restoranuose. Bet realybė turbūt mažiau glamūrinė“, – svarstė N. Mačiulis.

Finansų ministerija prognozuoja, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas 2023 m. augs 0,5 proc., o 2024 ir 2025 m. augimas padidės iki 3 proc.

„Swedbank“ sausį prognozavo, kad šiemet Lietuvos ekonomika susitrauks -0,3 proc., o kitais metais augs 1,8 proc. Banko ekonomistai savo prognozes planuoja atnaujinti antradienį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder