Neringa susigrąžina istorinį Vilų gatvės pavadinimą 

Juodkrantėje istorinis Vilų pavadinimas sugrąžinamas iki šiol Kalno pavadinimą turėjusiai gatvei, pranešė Neringos savivaldybė.

Tokį sprendimą šią savaitę vienbalsiai patvirtino Neringos savivaldybės taryba. Susigrąžinti istorinį Vilų gatvės pavadinimą Neringos savivaldybei pasiūlė juodkrantiškiai.

Juodkrantė buvo pirmasis kurortas Kuršių nerijoje, išgarsėjęs ir Europoje. Puošnios vilos ir viešbučiai telkėsi Vilų kvartale tarp prieplaukos ir kapinių, o pagrindinė gatvė, šiandieniniam kurorto gyventojui žinoma Kalno gatvės pavadinimu, vadinosi Vilų gatve, rašoma pranešime.

„Neringos kurortinės tradicijos pirmiausia užsimezgė Juodkrantėje, kuri buvo Europinio lygio kurortas su tam laikmečiui itin modernia kurortine infrastruktūra.

Džiaugiuosi, kad išskirtinė šio krašto praeitis tampa vis stipresne mūsų identiteto dalimi, o žmogus, kuriam esame labiausiai už tai dėkingi – juodkrantiškė istorikė Nijolė Strakauskaitė, kuriai suteiktas Neringos miesto garbės pilietės vardas“, – apie sprendimo svarbą sakė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Anot jo, Vilų gatvės pavadinimo susigrąžinimas – labai graži, jos pavyzdžiu sekančių gyventojų iniciatyva, kviečianti geriau pažinti ir suprasti šį kraštą.

Pasak Neringos savivaldybės mero, džiugina ir šioje gatvėje vykstantys pokyčiai – Juodkrantės „aukso amžių“ menančios vilos gražėja.

Savivaldybės pastangomis atnaujinta viena gražiausių ir unikaliausių kurorto vilų, prancūzišku pavadinimu „Monbijou“ (Mano brangenybė), Chlebinskų šeimos pastangomis buvo restauruota vila „Loebel“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder