Įvažiavimas į Neringą

Neringoje vyks žvejų šventė „Žiobrinės“, parą už įvažiavimą į kurortą mokėti nereikės

Savaitgalį Neringoje vyks pavasarinė Neringos žvejų šventė, šia proga bus taikoma įvažiavimo į Neringą lengvata, galiosianti parą.

Nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą nereikės mokėti atvykstantiems lengvaisiais automobiliais nuo penktadienio vidurdienio iki šeštadienio vidurdienio. Įprastai į kurortą nemokamai įleidžiami tik elektromobiliai, taip pat savo transporto vykstantys neįgalieji.

„Žiobrinių“ šventei skirtos iniciatyvos prasidės penktadienį ir tęsis iki sekmadienio. Šventinį savaitgalį Neringa kviečia pradėti nuo kelionės šventinių patiekalų maršrutu, prie kurio prisijungė Juodkrantės, Pervalkos ir Nidos maitinimo įstaigos. Leidžiantis į kulinarinę kelionę galima paragauti įvairiausių patiekalų iš žuvies ir su žuvimi.

Penktadienį įžanga į „Žiobrines“ taps Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos dokumentų paroda „Žiobrinės. Receptai ir ne tik...“, bus galima išbandyti karštų akmenų terapiją.

Šeštadienį, pagrindinę šventės dieną, pievoje greta Nidos uosto bus galima ant laužo išsikepti žiobrį, susipažinti su pamario krašto tradicijomis, vyks tradicinė Kuršių marių žvejyba, kapelos koncertas, įvairūs užsiėmimai, žaidimas ekskursija „Keliaukime po Kuršių neriją“.

Užsiėmimuose bus pasakojama apie žiobrių biologiją, gyvenimo būdą, migracijas bei jų svarbų poveikį Kuršių marioms ir Lietuvos upėms, bus galima išmokti žvejybos tinklų mezgimo amato.

Šeštadienį ir sekmadienį veiks Amatų, tautodailės dirbinių ir maisto mugė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder