Neringos savivaldybės darbuotojai po kurortą važinės elektriniu transportu

Neringa turi užsibrėžusi tikslą iki 2030-ųjų metų tapti žaliąja savivaldybe, neišskiriančia į aplinką jokio anglies dioksido. Šalia skatinimo tiek gyventojams, tiek poilsiautojams judėti švariai, Neringos savivaldybė nuo šiol pati rodys pavyzdį: kontrolieriai bei savivaldybės darbuotojai po kurortą važinės elektriniais motoroleriais.

Išskirtinės gamtos apsuptyje esanti Neringa pirmoji iš Lietuvos savivaldybių užsibrėžė tikslą iki 2030-ųjų metų tapti žaliąja savivaldybe, kurioje būtų pasiektas neutralus anglies dioksido išmetimas į aplinką.

Judant tvarumo link Neringoje pastaruosius kelis metus buvo diegiamos priemonės, skirtos optimizuoti automobilių statymą ir skatinti žmones naudotis viešuoju transportu, dviračiais arba rinktis keliavimą pėsčiomis.

Didelis dėmesys skiriamas elektromobilių infrastruktūros vystymui, o dabar jau elektra varomos transporto priemonės bus pasitelkiamos ir kurorto viešųjų vietų kontrolei.

Neringos savivaldybės transporto parke atsirado trys elektra varomi motoroleriai, kurie bus naudojami ir viešosios tvarkos užtikrinimui.

Tikimasi, kad Neringos savivaldybė ne tik taps pavyzdžiu bendruomenei renkantis ekologišką transportą, bet ir prisidės  prie svečiams ir gyventojams patrauklios bei saugios aplinkos kūrimo.

„Tikiu, kad tokie nedideli, bet reikšmingi žingsniai prisidės prie svarbaus įsipareigojimo Neringai tapti žaliąja savivaldybe bei būti pavyzdžiu organizuojant tvarų ir efektyvų energetinių išteklių panaudojimą“, - teigė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Neringoje važinės du „Super Soco CPx“ ir vienas „Super Soco CUx“ modeliai. Visi jie viena baterijos įkrova gali įveikti 70-90 km nuotolį, kurio turėtų daugiau nei pakakti savivaldybės darbuotojų dienos kelionėms po Nidą.

Šios transporto priemonės neužims elektromobiliams skirtų įkrovimo stotelių, nes jų baterijos išimamos ir gali būti įkraunamos namuose ar biure nuo paprasto buitinio elektros lizdo per kelias valandas.

„Mūsų įmonių grupė taip pat daug investuoja į tvarumą: statome saulės parkus, naudojame atsinaujinančią energiją ir pardavinėjame ekologišką transportą.

Palaikome Neringos sprendimą tapti neutralia CO2 atžvilgiu, ir norime prisidėti skatindami tai daryti ir kitus“, - sakė neatlygintinai Neringos savivaldybei elektrinius motorolerius suteikusios „ACC Distribution“ bendrovės atstovas Martynas Pukinskas.

Anot Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus Egidijaus Šakalio, elektrinių motorolerių pagalba bus tikrinama kaip laikomasi patvirtintų taisyklių, užtikrinančių kurorto viešąją tvarką.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder