Nida tvarkosi: ratuoti turistai turi nusiteikti dideliems nepatogumams

„Šiemet turime problemą dėl automobilių stovėjimo aikštelių“, – neslepia Neringos vadovai. Nidoje tęsiama gatvių rekonstrukcija, dirbama erdvėje tarp savivaldybės, „Agilos“ ir prekybos centro. Vietiniai įspėja – turistai turėtų nusiteikti tragiškai situacijai. Neringos meras sako, jog einama link to, kad Nidoje automobiliai nebūtų statomi. Jei prireiks, vietų tam bus ties pasieniu su Kaliningrado sritimi.

Rekonstruoja Nidos centrą

Šiuo metu ties Neringos savivaldybe burzgia technika ir zuja darbininkai. Sausį prasidėjo pirmasis Nidos centrinės dalies rekonstrukcijos etapas, apimantis teritoriją nuo Nidos skvero (ties restorano pastatu) iki aikštės greta Neringos savivaldybės pastato.

Darbai jau atlikti pėsčiųjų zonoje iki Žvaigždžių šlovės tako ir baigiami automobilių stovėjimo aikštelėje. Visa numatoma tvarkyti teritorija yra apribota Naglių, Taikos gatvių, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ bei Naglių g. 29 pastatų komplekso.

Darbų imtasi norint pagražinti erdves. Be to, vis girdėta, kad Nida tapo tarsi nugyventa.

Vietų sumažės kone perpus. Anksčiau tilpdavo apie 30 automobilių, o dabar liks tik savivaldybės lankytojų poreikiams.

„Bus poilsio zona, atsiras suoliukai, žaliosios oazės, prie „Kuršio“ – nauja stovėjimo aikštelė. Kur buvo aikštelė savivaldybės kieme ir prie „Agilos“ – sumažės, ir dėl pačios „Agilos“ projekto, ir tiesiog – ne viskas telpa, be to, ne viskas automobiliais turi būti užstatyta.

Vietų sumažės kone perpus. Anksčiau tilpdavo apie 30 automobilių, o dabar liks tik savivaldybės lankytojų poreikiams“, – kalbėjo Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas ir užsiminė, jog situacija dėl automobilių statymo Nidoje šiemet bus tikrai įtempta.

Tiesa, jau baigiami išmiškinimo darbai Taikos gatvėje, kur, kaip skaičiuojama, galėtų tilpti keli šimtai mašinų, tačiau ši vieta – statybų objektas ir tinkamai paruošta nebus.

Automobilių savininkams gelbėdavo Kuverto gatvėje buvusi privati aikštelė, tačiau jos neliko. Šiuo metu ten statomi namai.

Statys, kur ras vietos

Neringos meras Darius Jasaitis viliasi, jog šiokių tokių sprendimų rasti pavyks, tačiau vis tiek turistus ragina nusiteikti prastesnei situacijai.

„Dalį centrinės dalies, prie prekybos centro, „Kuršio“ kavinės jau atidarinėjame. Pėsčiųjų zona baigta, mašinų stovėjimo aikštelė lyginama, per dvi savaites turėtų padaryti. Taikos gatvėje iki kalno – pabaiga, o nuo kitos savaitės pradžios turėtų uždėti asfaltą iki bažnyčios.

Iki paties įkarščio galbūt ir nebus tobula, bet sustoti bus galima, nes kitų variantų negaliu pasakyti – kur ras, ten statys, kitaip nebus.

Aikštelė apačioje, Taikos gatvėje, laisvinama. Mūsų mintis tokia, kad kai išasfaltuos nuo bažnyčios iki jūros pusės, jei aikštelės neatiduos – kompensuos situaciją atiduodami pusę kelio automobilių stovėjimo aikštelei, kaip ir pernai. Iki paties įkarščio, pats „baisybinis“ pikas būna nuo birželio vidurio, galbūt ir nebus tobula, neišasfaltuota, bet sustoti bus galima, nes kitų variantų negaliu pasakyti – kur ras, ten statys, kitaip nebus“, – kalbėjo meras.

Darbų Nidoje bus ir daugiau. Jie užvirs nuo aikštelės iki pat stoties. Tiesa, sezono įkarščio metu darbus ketinama stabdyti, jie bus tęsiami rudenį.

Anot mero, ties savivaldybe aikštelė šiemet liks uždaryta, o ir apskritai ji automobilių statymo klausimo nesprendžia. Viliamasi, kad visgi pavyks atidaryti aikštelę prie vadinamojo komunalininko, už kalno.

„Kadangi didžiaisiais savaitgaliais – Joninių, Žolinių ir pan. – siena su Rusija neatsidarys, stumsime automobilius ten. Labai toli ir nepatogu, bet kur sustatyt? Pasieniečiai budi, saugumo atžvilgiu ten viskas gerai“, – kalbėjo meras.

Prioritetas – pėstieji

Jo teigimu, pamažu Nida keliauja ta linkme, kad pačioje gyvenvietėje mašinos nebebūtų statomos. Norima centrinę miesto dalį palikti pėstiesiems.

Kitąmet ratuotiems svečiams patogumų žadama jau daugiau. Apie 300 automobilių bus galima pastatyti prie jau minėto komunalininko, ties įvažiavimu Saulės laikrodžio kryptimi. Spręsta, kokią aikštelę – požeminę ar antžeminę – daryti.

„Darysim antžeminę, nes požeminė brangi, be to, vanduo per aukštai. Dvigubai didinsime vietų skaičių. Manau, kad kitų metų sezonui toks planas bus“, – kalbėjo meras.

Intensyvūs darbai

Rekonstruojama Taikos gatvė yra viena pagrindinių Nidos gatvių, kuria vyksta intensyvus eismas – važiuoja atvykstantys / išvykstantys autobusai, lengvieji automobiliai, dviratininkai bei pėstieji keliauja jūros link ir pan.

Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą ir komfortą judant, nuspręsta atskirti motorinių eismo priemonių, dviratininkų ir pėsčiųjų srautus. Vienoje gatvės pusėje numatant nuo važiuojamosios dalies bortu atskirtą taką dviratininkams, o kitoje, už žalios juostos, numatytas pėstiesiems skirtas takas.

Ruože, kuriame vyksta darbai, šiemet dar nebus, kaip sako meras, tobuli šaligatviai, neįrengtas ir neįgaliesiems skirtas liftas, tačiau asfaltas žadamas. Gatvės trasoje yra reljefo šuolis – kopagūbris, tad siekiant nenukasti kopagūbrio, jo įveikimui ir bus įrengiamas vertikalus keltuvas. Kitapus Taikos gatvės kopagūbrio įveikimui siūloma įrengti skulptūrų parkelį su vingiuotais takais.

Darbai šioje gatvėje vyksta nuo pernai metų. Tvarkomas ir vandentiekis, lietaus kanalizacija, tad tai itin didelės apimties darbai.

Meras kviečia svečius daugiau vaikščioti, naudotis dviračiais, juokauja, kad geriausia Nidą pasiekti oro balionu, svarbiausia sulaukti palankaus vėjo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder