Ištyrus 7850 ėminių, 552 nauji koronaviruso atvejai ir 10 mirčių

NVSC: ugdymo įstaigose fiksuoti 675 koronaviruso protrūkiai, situacija rimta, bet pakankamai stabili

Šiuo metu ugdymo įstaigose fiksuoti 675 aktyvūs koronaviruso protrūkiai, su šiais protrūkiais susiję 3146 COVID-19 užsikrėtimai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) teigimu, situacija ugdymo įstaigose vis dar išlieka rimta, tačiau stabili.

„Ugdymo įstaigose situacija vis dar išlieka rimta, tačiau, kaip matyti iš duomenų, – pakankamai stabili, staigių atvejų šuolių ar kitų ryškių pokyčių neužfiksuota“, – komentare Eltai teigia NVSC.

Centras taip pat atkreipia dėmesį, kad, lyginant pastarųjų savaičių duomenis, reikšmingų pasikeitimų protrūkių ugdymo įstaigose struktūroje taip pat nėra.

„Didžiąją dalį, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, sudaro pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigos. Protrūkiai ikimokyklinio ugdymo įstaigose sudaro apie 12 proc., skaičiuojant nuo visų šiuo metu ugdymo įstaigose užfiksuotų aktyvių protrūki“, – sako NVSC specialistai.

NVSC teigimu, panašiai kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, protrūkiai nėra skaitlingi. Atkreipiamas dėmesys, kad protrūkiai, kuriuose susijusių pirminių atvejų skaičius nesiekia 10, sudaro 95 proc. Tuo tarpu protrūkiai, kuriuose pirminių atvejų skaičius viršija 20 ir daugiau, sudaro apie 2 proc. Jie užfiksuoti Šiaulių, Utenos, Marijampolės, Kauno ir Vilniaus apskrityse veikiančiose ugdymo įstaigose.

Daugiausia protrūkių užregistruota Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių apskrityse. Kiek mažiau – Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos apskrityse.

Iš viso su šiais 675 aktyviais protrūkiais siejami 3146 atvejai, iš jų 91 proc. yra pirminiai atvejai, t. y., kai užsikrėtė vaikai ar darbuotojai, likusi dalis – šeimų nariai.

Dėl šių protrūkių yra arba buvo izoliuota iš viso 2647 didelės rizikos sąlytį turėjęs asmenys, siejami būtent su šiais protrūkiais. Dar 1246 asmenys, vertinama, turėjo mažos rizikos sąlytį.

„Kad vaikai galėtų mokytis kontaktiniu būdu, vykdomos aktyvios infekcijos valdymo priemonės – testavimas. Susirgus mokiniui pasirinktinai taikomas testavimas arba sąlytį turėjusių asmenų izoliacija. Tai, kad mokyklose užfiksuojama didžioji dalis protrūkių, susiję, be abejo, ir su didelėmis testavimo apimtimis“, – taip pat pažymi NVSC.

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder