Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl teisėjų atlyginimų dydžio skaičiavimo

Paaiškėjo, kiek uždirba Vilniaus ugdymo įstaigų vadovai: kol mokytojai streikuoja dėl algų, direktoriams nėra kuo skųstis

(2)

Vilniaus miesto savivaldybei viešai skelbiant, kiek 2022 metais uždirbo bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojai, pastarųjų įstaigų vadovų darbo užmokestis yra laikomas paslaptyje. Vis dėlto išsiaiškinus bendrą situaciją atspindinčius duomenis, vadovų padėtį įvertino Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas.

Pasak sostinės savivaldybės atstovo spaudai Gabrieliaus Grubinsko, duomenys apie ugdymo įstaigų vadovų gaunamą atlyginimą nėra vieši todėl, kad informacija apie tų darbuotojų atlyginimą, kurių įstaigoje yra vienas, skelbiama tik gavus jų sutikimą. Kai kurie šį leidimą duoda, o kai kurie – ne.

Tačiau Alfa.lt pavyko išsiaiškinti, jog Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigų vadovų atlyginimo vidurkis praėjusiais metais vidutiniškai sudarė 4077 eurus prieš mokesčius. Tuo tarpu mažiausias atlyginimas iki mokesčių siekė 3189,9 euro, o didžiausias – 5771,58 euro.

Anot G. Grubinsko, atlyginimo dydis priklauso nuo vadovo turimo mokslinio laipsnio, mokinių skaičiaus mokykloje, didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų skaičiaus mokykloje, o taip pat ir užsieniečių bei Lietuvos piliečių, nemokančių lietuvių kalbos, skaičiaus mokykloje. Dar yra atsižvelgiama į tai, ar mokykla veikia per kelis pastatus, bei kokia yra pareiginės algos kintamoji dalis.

„Nėra taip, kad atlyginimai būtų blogi“

Apie tai, kokia situacija yra su ugdymo įstaigose dirbančių vadovų gaunamu darbo užmokesčiu, plačiau papasakojo LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Pastarojo teigimu, bendraujant su ugdymo įstaigų darbuotojais susidaro įspūdis, jog nėra taip, kad vadovų atlyginimai būtų blogi.

„Bent jau tiek, kiek man yra tekę šnekėti su vadovais ir pavaduotojais, tai yra jau neblogas atlyginimas“,– pasakojo E.Milešinas.

E. Milešinas atkreipia dėmesį į tai, jog kasmet proporcingai didėjant mokytojų atlyginimams, didėja ir ugdymo įstaigų vadovų atlyginimai. Tiesa, šiek tiek didesniu procentu.

Nuoseklus darbo užmokesčio didėjimas, pasak E. Milešino, numatytas 2019 metais pasirašytoje kolektyvinėje sutartyje. Remiantis ja, 2024 metais mažiausias ugdymo įstaigos vadovo atlyginimas turėtų būti 40 procentų didesnis už didžiausią mokytojo atlyginimą.

E. Milešino skaičiavimu, mažiausias ugdymo įstaigos vadovo atlyginimas kitąmet siektų maždaug 2300 eurų į rankas. Tačiau tokį atlyginimą gautų stažo neturintis vadovas. Tuo tarpu vidutinis ugdymo įstaigos vadovo atlyginimas galėtų siekti 3000 eurų į rankas.

Toks darbo užmokesčio skirtumas, LŠMPS pirmininko vertinimu, yra ganėtinai sveikas.

„Vadovų atlyginimai didesni, tačiau ir jų pareigos bei atsakomybės didesnės. Atlyginimas atlyginimu, bet darbas turi būti įvykdytas“,– teigė E. Milešinas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder