Palangos pozicija dėl triukšmadarių – jau Administracinių nusižengimų kodekse

(1)

Ketvirtadienį, birželio 15 d., Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnio pakeitimams ir žengė labai svarbų žingsnį, reguliuojant laukinio verslo ypatumus – dabar verslininkai, neužtikrinantys tinkamo triukšmo valdymo savo verslo objektuose ir nenorintys investuoti į savo patalpų tinkamą sutvarkymą, investuos į baudas. 

„Tuo pačiu Seimas atėjo į pagalbą tiek Palangos savivaldybei (žinoma, ir ne tik), tiek policijos pareigūnams, tiek ramaus ir kokybiško nakties poilsio norintiems gyventojams.

Tačiau labiausiai akcentuoti noriu ne tai, kad gerokai padidintos baudos, bet kitą labai svarbią pakeitimų nuostatą: dabar atsiranda labai konkreti ir aiškiai apibrėžta atsakomybė būtent juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims,“ – skelbia Palangos mero Šarūno Vaitkaus įrašas Facebook.

Jis primena, kad praėjusią vasarą Palangoje ypač pasižymėjo du J.Basanavičiaus gatvėje esantys naktiniai klubai. 

Dėl vieno iš jų pernelyg audringos veiklos naktimis buvo registruoti 208 pranešimai dėl triukšmo, policijos pareigūnai surašė 66 protokolus.

Dėl kito naktinio klubo registruota 80 pranešimų dėl triukšmo, surašytas 41 protokolas. 

„Ir tam, kad būtų išvengta baudų ir didesnės atsakomybės, tuos daugiau kaip 100 protokolų pasirašė praktiškai vis kitas klubo darbuotojas, taip baudą sumažindamas iki 10 eurų.

Tad abu naktiniai klubai per visą vasarą „užsidirbo“ apie 1000 eurų baudų – mažiau nei vienos nakties apyvarta, ir, nekreipdami dėmesio nei į pernelyg dažną pareigūnų apsilankymą, nei į protokolų šūsnis, nei į nuolatinius gyventojų nusiskundimus, toliau savivaliavo ir publiką linksmino taip, lyg būtų Vudstoko festivalyje, o ne Palangos kurorto centre,“ – pastebi meras.

Tad ta praktika, tie gudravimai, manipuliavimai bei ignoravimai, dabar jau nebegelbės – turės atsakyti konkretus įmonės vadovas ar konkretus atsakingas asmuo, teigia meras, pastebėdamas, kad kalbant apie baudas, jos tikrai solidžiai didėja.

Administracinių nusižengimų kodekso (ANT) 488 straipsnio pakeitimai numato, jog triukšmadariai, nakties metu trikdantys ramybę, užtraukia baudą asmenims nuo 80 iki 200 eurų ( buvo nuo 20 iki 80 eurų) ir juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims (tokios nuostatos anksčiau nebuvo) – nuo 200 iki 300 eurų.

Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo 200 iki 300 eurų (buvo nuo 80 iki 300 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 400 eurų (nauja nuostata).

„Kaip žinote, šiuos ANT pakeitimus inicijavo mūsų rinkimų apygardoje išrinktas ir Palangai atstovaujantis Seimo narys Mindaugas Skritulskas , atsižvelgęs į mūsų Savivaldybės, gyventojų prašymus ir iniciatyvas.

Tačiau, kaip iš Seimo tribūnos kalbėjo Mindaugas, būtų klaidinga galvoti, kad triukšmo audras keliantys naktiniai klubai tai tėra vien tik Palangos ir vien tik J.Basanavičiaus gatvės problema – ji tikrai aktuali visai Lietuvai.

Kai kuriose Europos valstybėse baudos siekia ir tūkstančius eurų, nes skaudi ir brangiai kainuojanti triukšmingos aplinkos pasekmė – reikšmingas žmonių sveikatos sutrikdymas.

Ir mes pirmiausia turime galvoti apie žmonių sveikatą, o ne apie neatsakingo verslo kraunamus pelnus,“ – sako kurorto vadovas.

Anot jo, baudos savaime neišspręs problemos, o ir Palangos tikslas nebuvo parūpinti verslininkams kuo daugiau ir kuo didesnių baudų. 

„Tačiau tikimės, kad šie ANT pakeitimai privers neatsakingus verslininkus imtis veiksmų ir pertvarkyti savo patalpas, dalį pelno investuojant į garso izoliavimą ir taip užtikrinant galimybę ramiai gyventi kaimynams.

Mes pasisakome už atsakomybę ir už verslą, kuris elgiasi atsakingai ir savo lankytojams gali pasiūlyti visapusiškai kokybišką paslaugą, kad jų klientai galėtų linksmintis nesijausdami esą nusižengimo dalyviai ir nuolat neprižiūrimi policijos pareigūnų.

Noriu pasidžiaugti, kad vienas iš J.Basanavičiaus gatvės naktinių klubų, kuriam licenciją prekiauti alkoholiu apribojome iki 22 valandos, jau padarė rimtas išvadas ir tvarkosi, tačiau kitas, kuriam teko apskritai panaikinti licenciją alkoholiui, kaip matome, labiau investuoja į ciniškas marketingines akcijas, kviečiant atsinešti savo butelį, o ne į patalpų pertvarkymą ir savo reputaciją,“ – sako Š. Vaitkus.

Per 14 dienų šias pataisas turi pasirašyti ir patvirtinti Prezidentas.

„Mes tikimės, jog, įsigaliojus ANT pataisoms, nebetursime Palangoje tokių verslininkų, kurie pasityčiodami šokdina visą valstybę.

Ačiū Mindaugui Skritulskui ir visiems balsavusiems Seimo nariams,“ – įrašo pabaigoje padėkojo meras.

palangostiltas.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder