Panevėžio merui už piktnaudžiavimą skirta 30 tūkst. eurų bauda ir atimta teisė penkerius metus dirbti valstybės tarnybojebės tarnyboje (1)

Pirmadienį Šiaulių apygardos teismas konstatavo, kad Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas yra kaltas dėl piktnaudžiavimo. Teismo sprendimu, merui skirta 30 tūkst. eurų bauda bei draudimas 5 metus dirbti valstybės tarnyboje. Kalta byloje pripažinta ir mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė.

Pastaroji kaltinta talkinimu merui bei tuo, kad davė neteisėtus nurodymus miesto savivaldybės administracijos tarnautojams.

„Teismas konstatavo, kad nusikalstamos veikos, kuriomis buvo kaltinti minėtieji asmenys, yra įrodytos byloje surinkta medžiaga. Teismas pabrėžia, kad ir merą, ir jo patarėją sieja vieningas kaltinamųjų sumanymas gauti asmeninės naudos“, – pirmadienį Eltai teigė teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Vytautas Jončas.

„Byloje nustatyta, kad abiejuose pirkimuose dalyvauja tie patys asmenys ir jau pirmojo pirkimo metu buvo numatomi antrajam pirkimui svarbūs apmokėjimo detalių klausimai. Viskas buvo derinama“, – pridūrė V. Jončas.

Teismo pirmininko padėjėjo teigimu, G. Maskoliūnienės byloje pateikti parodymai buvo paneigti.

„Taip pat byloje paneigti kaltinamosios Maskoliūnienės parodymai, kad ji neturėjo įtakos viešajam pirkimui ir nedavė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos skyriaus vyriausiajai komunikacijos specialistei nurodymą pirkti paslaugas būtent iš minėto asmens“, – sakė V. Jončas.

V. Jončo teigimu, R. Račkauskui skirta 30 tūkst. eurų bauda, o G. Maskoliūnienei – 25 tūkst. eurų bauda. Be to, minėtiems asmenims penkerius metus atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

ELTA primena, kad šioje baudžiamojoje byloje, kurioje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos, prokuratūros pareigūnai, Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti 2019 metų vasarą.

Bylos duomenimis, Panevėžio meras, talkinant patarėjai, galbūt davė neteisėtus nurodymus miesto savivaldybės administracijos tarnautojams. Įtariama, taip buvo siekiama, kad organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų, organizuojamų savivaldybės, laimėtoja taptų su verslininku Mariumi Vaupšu susijusi įmonė.

Prokurorė teismo prašė Panevėžio merą ir jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę pripažinti kaltais už padarytas jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas ir paskirti bausmes – 40 tūkstančių eurų dydžio baudą kiekvienam, atimti kiekvienam teisę dirbti valstybės tarnyboje 5 metus, iš abiejų kaltinamųjų solidariai konfiskuoti konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 5472 eurus.

Sidebar placeholder