Finansų ministrė Gintarė Skaistė

Parlamentarė Orinta Leiputė paerzino finansų ministrę dėl maisto kainų

(2)

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė papriekaištavo finansų ministrei Gintarei Skaistei, kad Vyriausybė nieko nedaro, jog maistas nebebrangtų, o ši informavo, kad jis jau pinga.

„Matome pingančius energetikos resursus, žaliavas, tačiau prekybininkai ir perdirbėjai kažkaip neskuba mažinti maisto produktų kainų.

Ar esate numatę kokių nors priemonių, kad maisto produktai būtų įperkami visiems žmonėms?", - finansų ministrės pasiteiravo Orinta Leiputė.

Ir gavo G.Skaistės atsakymą, jog „pastarųjų mėnesių duomenys rodo, kad maisto infliacija visgi slopsta".

„Pastarąjį mėnesį net ir pagrindinių maisto produktų krepšelis šiek tiek buvo linkęs atpigti. Tam tikrą stabilizavimą matome. Lietuvos bankas buvo atlikęs ir vertinimą, ar, jų vertinimu, visos dedamosios maisto kainų reiškia, kad kainos kyla objektyviai, ar yra tam tikrų spekuliacijų.

Jų išvada buvo, kad kainos vis dėlto kyla gana objektyviai, vertinant kitų išteklių brangimą, tai yra ir energetika, ir darbo užmokesčio kaštai.

Mūsų Vyriausybės strategija nuo pat kadencijos pradžios buvo vis dėlto didinti gyventojų pajamas ir taip suteikti jiems galimybę įsigyti kokių jie nori prekių, paslaugų, tarp jų ir maisto, kad nenukentėtų perkamoji galia.

Augo ir pensijos, ir minimali mėnesinė alga, ir vidutinis darbo užmokestis auga gana sparčiai.

Tas pats prognozuojama ir šiais metais.

Nagrinėdami kitų metų biudžetą taip pat stengsimės atsižvelgti į pažeidžiamiausių grupių poreikius", - tikino G.Skaistė.

i grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder