Pažinti Palangą dviračiu: sporto, gamtos, istorijos mėgėjams ir šeimoms

Įsisiūbavus vasarai vis daugiau žmonių ieško, ką įdomaus nuveikti poilsiaujant Palangoje. Jei jau spėta pasideginti, aplankyti muziejus bei gausybę renginių, Palangos turizmo specialistai kviečia sėsti ant dviračių ir pažinti kurortą kitokiu tempu ir nauju žvilgsniu.

Palangos turizmo informacijos centro specialistai kviečia dviračiu pažinti ne tik Palangą, bet ir jos apylinkes.

Juo labiau kad ir kurorto infrastruktūra puikiai pritaikyta tokioms pažintinėms kelionėms - per miestą, palei jūrą, pušynais driekiasi kokybiški dviračių takai, kuriais galima patogiai pasiekti lankytinus ir svarbius objektus.

Patogiausia - dviračiu

"Palanga yra toks kurortas, kurį geriausia, sveikiausia ir įdomiausia apžiūrėti būtent važiuojant dviračiu.

Juo galima pasiekti daugiausia įdomių objektų. Be to, tai - ekologiška transporto priemonė, o tai labai svarbu, siekiant sveikesnės gyvenimo ir poilsio aplinkos.

Mindami pedalus mes pailsime nuo šiandieninių technologijų, puikiai leidžiame laiką, o kartu ir pasportuojame, pajudame, kvėpuojame sveiku, švariu, jūros ir pušų kvapo prisodrintu pajūrio oru", - dviračio pasirinkimu laisvalaikiui kurorte neabejojo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.

Pasak jos, keliauti dviračiais malonu dėl puikios infrastruktūros.

Kiekvienais metais dviračių takai kurorte atnaujinami ir pagal galimybes tiesiami nauji, miesto gavės taip pat pritaikytos ir dviratininkams, o pagrindinėje Palangos gatvėje, Vytauto g., atskira eismo juosta yra skirta būtent šioms ekologiškoms transporto priemonėms, kad minti pedalus būtų kuo patogiau ir saugiau.

Jei neturite ar neatsivežėte savo dviračio, Palangoje gausu dviračių nuomos punktų. Dviračių nuomos paslaugą teikia ir kone visos apgyvenimo įstaigos.

Atnaujinti takai

Ne be reikalo Palangą daugelis įvardija kaip „dviračių kurortą“, mat šioms ekologiškoms transporto priemonėms skirtų trasų ilgis sudaro apie 40 kilometrų.

R. Kmitienės teigimu, įrengti dviračių takai sudaro kone žiedinį maršrutą po Palangą, tad tai labai patrauklus ir patogus būdas pažinti kurortą.

Pasivažinėjimas dviračiu ypač naudingas norint sustiprinti ryšį su draugais ar šeimos nariais. Kelionės kartu, buvimas gryname ore gerina visos kompanijos nuotaiką.

Dviračiu iš Klaipėdos

Ne tik kurorte apsistoję svečiai, bet ir daugelis klaipėdiečių jau spėjo įvertinti malonumą, patiriamą dviračiu vykstant į Palangą.

Sėdus ant dviračio Klaipėdoje, per Pajūrio regioninio parko pušynus vingiuojančiu taku galima patogiai pasiekti Palangą bei Šventąją, pakeliui pasigrožint nuostabiais gamtos, taip pat atsiveriančiais jūros vaizdais.

Na, o jei artėdami link Palangos pavargsite minti pedalus, ties Nemirseta apžiūrėkite senąją laivų gelbėjimo stotį ir pasimaudykite jūroje - šioje vietoje pramogautojų patogumui bei saugumui budi ir gelbėtojai.

Laisvė rinktis

„Keliaujant po Palangą dviračiu galima bet kur sustoti laikino atokvėpio, privažiuoti prie objektų iš skirtingų pusių. Galiausiai didžiausias dviračių privalumas yra tai, kad galima maršrutą planuoti taip, kaip norisi“, - sakė R. Kmitienė.

O pasigrožėti, minant dviračių pedalus, Palangoje tikrai yra kuo - poilsiautojams, priklausomai nuo jų pomėgių, siūlomi skirtingi teminiai maršrutai.

Pavyzdžiui, „Pažintis su Palangos istorija“ (apie 23 km ilgio maršrutas), „Pažintis su Palangos kultūra“ (apie 18 km), „Pramogauk Palangoje“ (apie 7 km), „Pažintis su sakraliąja Palanga“ (apie 16 km) ir „Pažintis su Palangos gamta“ (apie 26 km).

Visą aktualią informaciją dviratininkai gali rasti naujausiame Palangos turizmo informacijos centro leidinyje „Dviračiu po Palangą ir apylinkes“.

"Šiame maršrute lankytinus bei įdomius objektus esame pažymėję skirtingais spalviniais kodais, tad galima atsirinkti sau įdomiausius.

Išskyrėme objektus gamtos mylėtojams, norintiesiems pažinti Palangos istoriją ir kultūrą, sporto ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams bei su vaikais keliaujančioms šeimoms", - vardijo R. Kmitienė.

Gamtos mėgėjams siūloma 14 įvairių objektų - nuo pažintinių takų, parkų iki saugomų teritorijų ir objektų Pajūrio regioniniame parke.

Istorijos entuziastams siūloma aplankyti net 23 objektus - bažnyčias, muziejus, istorinius pastatus bei gamtinius objektus.

Sporto mėgėjams paruošti 5 išskirtiniai objektai, kur galima laisvalaikį praleisti ypač aktyviai.

Su dviračiais pramogaujančioms šeimoms siūloma 11 įvairių objektų - parkai, edukacijos, gamtiniai objektai ir kt.

„Kiekvienas svečias, matydamas mūsų sudarytą žemėlapį su objektais Palangoje ir apylinkėse, gali pats nuspręsti, kuria kryptimi jis nori važiuoti - link Klaipėdos, Šventosios ar apžiūrėti pačią Palangą, kokius objektus pamatyti“, - sakė R. Kmitienė.

Peržiūrėti visus teminius objektus galima Palangos turizmo informacijos centro interneto svetainėje pateikiamuose žemėlapiuose.

Patogu sustoti atsigaivinti

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė teigė, kad visi asociacijos nariai ypač skatina Palangos svečių aktyvų laisvalaikį važinėjant dviračiais.

„Viešbučiai siūlo savo svečiams ir apskritai kurorto svečiams išsinuomoti dviračius, o kai kurie net juos suteikia nemokamai. Esame pastebėję, kad svečiai dažniausiai keliauja link Šventosios“, - „Vakarų ekspresui“ sakė I. Valaitienė.

Pasak jos, grįžus iš pasivažinėjimo ar prieš išvykstant galima prisėsti atsigerti kavos, sulčių ar atsigaivinti ledais įvairiose kavinėse, restoranuose.

Jie turi dviračiams pastatyti skirtas vietas, tad poilsiautojai gali ramiai ir saugiai pasėdėti kavinėje ar restorane, nestovėdami prie dviračio.

Svarbu laikytis taisyklių

Poilsiaujant kurorte svarbu prisiminti, kad Palangoje kai kuriose vietose važiuoti dviračiais draudžiama.

Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti dviračiais, elektriniais paspirtukais bei velomobiliais. Toks pat ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.

Tačiau šie draudimai nereiškia, kad dviračiu nenuvyksite atsigerti kavos ar atsigaivinti.

"Kavinių ir restoranų žemėlapis yra platus, sustoti galima įvairiose vietose, ne tik J. Basanavičiaus gatvėje.

Dviratininkai mielai laukiami įvairiose įstaigose tiek keliaujant į Šventosios, tiek į Klaipėdos pusę", - priminė I. Valaitienė.

O norintieji apsilankyti J. Basanavičiaus gatvėje ar Birutės parke, dviratį vasarą gali tiesiog varytis.

Dar daugiau aktualios turistinės informacijos galima rasti www.visit-palanga.lt arba apsilankius Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94, Palanga).

Palangos turizmo informacijos centro nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder