Bebras Palangoje

Po Palangą vaikštinėjo netikėtas svečias: specialistas pasakė, ko daryti šiukštu nereikėtų

Po Palangą ketvirtadienio rytą šiukštinėjo netikėtas, tačiau žavus svečias. Atrodo, kad Raimundo Klionausko įamžinto gyvūnėlio pernelyg neišblaškė net šalia sustojęs automobilis.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) lektorius dr. Artūras Kibiša sako, kad tokia bebro drąsa nėra būdinga šios rūšies atstovams.

„Gal ieško naujų vietų, bando įsikurti kažkur kitur.

Gali būti, kad prisitaikė prie žmonių, intensyviai apgyvendintų vietų, tačiau tikėtina, kad jis tiesiog priverstas ieškoti naujos buveinės.

Pasiutligės jau ilgą laiką Lietuvoje neturime, todėl nemanau, kad tokiam elgesiui įtakos turėjo ši liga“, – svarsto A.Kibiša. 

Specialistas taip pat ramina ir sako, kad bebrų baimintis tikrai nereikia, tačiau, kaip ir visų kitų laukinių gyvūnų, bandyti jų sugauti ar užspeisti į kampą šiukštu nederėtų.

„Medžioklės metu, kai gaudoma graibštu ir bebrui belieka tik gintis, atvejų yra įvairių buvę – buvo perkandęs ir koją, ir ranką.

Tačiau tai – ekstremali situacija.

Žmonių pulti tikrai neturėtų, bet visokių situacijų būna.

Jei kažkas bandytų jį gaudyti ar užspausti į kampą, pasekmės gali būti ir perkąsta koja“, – įspėja A.Kibiša.

Visgi mieste, sako specialistas, tokie svečiai naudos nedaro. Jei bebras sugalvotų ten apsigyventi, nukentėti gali ir mieste esantys medžiai, ir krūmai. 

„Jei bebras sugalvos mieste apsigyventi, ji tikrai reikėtų išprašyti su aplinkos apsaugos inspektorių pagalba“, – sako A.Kibiša. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder